Avatar
Yazar: Batuhan Dağdelen, Editör Yazım tarihi: 15.02.2024

Atlus’un sevilen oyun serisi Persona, son çıkan oyunuyla satış anlamında büyük başarılara imza attı. Atlus, X sayfasından paylaştığı gönderiyle Persona 3 Reload satış rakamlarını açıkladı. Oyun ilk haftasında dünya çapında 1 milyondan fazla kopya sattı. Üstelik Xbox Game Pass servisine ilk günden gelmesi, oyunun satış rakamlarına zarar vermişe benzemiyor. Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4, PlayStation 5 ve PC’ye çıkan oyunun başarısının sebeplerinden biri şüphesiz birçok platformda bulunması.

Persona 3 Reload 1 milyon satış rakamına 1 haftada ulaştı

Çok sevilen JRPG serisi Persona’nın üçüncü ana oyunu olan Persona 3 Reload, oyun basını ve oyuncular tarafından övgülerle anıldı. Oyunun orijinal yapıma sadık kalması ve çeşitli iyileştirmeler içermesi en çok takdir edilen yanlarından oldu. Ek olarak sızan bilgiler doğrultusunda Persona 3 Reload’a son bir DLC gelmesi planlanıyor. DLC’nin, Persona 3’ün FES versiyonunda bulunan The Answer ek hikayesi olduğu düşünülüyor. Ayrıca Atlus’un 3 adet Persona yeniden yapımı üzerinde çalıştığı sızan bilgiler arasında. Yeniden yapımların, Persona 1,2 ve 4 olduğu tahmin ediliyor.

Persona serisi satış rakamları

Persona 3 Reload satış miktarından bahsettik. Peki, Persona serisinin diğer oyunları kaç sattı, biliyor musunuz? İşte, VGC'ye göre serinin diğer oyunlarının satış miktarları:

  • Persona 1: PSP portunu katarak VGC ve Famitsu'ya göre tahmini satış rakamı 656.000.
  • Persona 2: Innocent Sin ve Eternal PunishmeAnt versiyonlarını katarak VGC’ye göre tahmini satış rakamı 675.000.
  • Persona 3: P3 FES ve Portable versiyonlarını katarak VGC’ye göre tahmini satış rakamı 1,42 milyon.
  • Persona 4: P4 Golden versiyonunu katarak VGC’ye göre tahmini satış rakamı 4,6 milyon.
  • Persona 5: P5 Royal’i katarak resmi satış rakamı 7,2 milyon.
Persona 3 Reload
Persona 3 Reload

2006 çıkışlı Persona 3’ün yeniden yapımı, Shin Megami Tensei adlı serinin yan oyunudur. Yapım genel itibariyle S.E.E.S. adındaki bir grup liseli gencin gölgelerle savaştığı ve Karanlık Saat’in gizemini ortaya çıkarmaya çabaladığı bir hikayeyi konu alıyor. Yıllardır hayranların yeniden yapımını istediği oyun, Persona 5’in başarısının ardından Atlus tarafından 2019 yılında geliştirilmeye başlandı. Yapım Haziran 2023 tarihinde Xbox etkinliğinde duyurulmuştu. Nihayetinde 2 Şubat 2024 tarihinde yayınlanan oyun, Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4, PlayStation 5 ve PC’ye çıkışını yaptı. Oyun ayrıca Xbox Game Pass sisteminde de bulunmakta. Sıra tabanlı oyunlardan keyif alan tüm okurlarımıza Persona 3 Reload yapımını şiddetle öneriyoruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.