Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 20.05.2024

Palworld, 2024 yılında piyasaya sürülmesinin ardından hızla popüler hale geldi. Geliştirici Pocketpair'in bu canavar yakalama ve hayatta kalma oyunu, Steam üzerinde rekorlar kırarak geniş bir oyuncu kitlesine ulaştı. Geliştirici ekip, oyuna sürekli yeni içerikler eklemek için yoğun bir şekilde çalışıyor. Geçtiğimiz ayın sonunda, Haziran ayında gelecek büyük güncellemenin duyurusunu yapan geliştiriciler, bu güncellemeyle birlikte yeni Pal'ların oyuna ekleneceğini belirtti. Son olarak, Palworld'ün resmi Twitter hesabı üzerinden iki yeni Pal'ın ilk görselleri paylaşıldı ve bu güncellemenin büyük tanıtımının Summer Game Fest sırasında yapılacağını duyurdu. Yani, Palworld Summer Game Fest etkinliklerinde bizleri heyecanlandıracak.

Palworld Summer Game Fest esnasında yeni Pal'lar gösterecek

Palworld'un tanıtım görselleri, gelecek büyük güncellemeyle oyuna eklenecek iki yeni 'Pal'ı gösteriyor. Bunlar, Wixen Noct ve Katress Ignis. Ancak, bu yeni Pal'ların mevcut Pal'lar olan Wixen ve Katress'in varyasyonları olabileceğini unutmamak gerek. Nisan ayında tanıtılan dört yeni Pal ile birlikte, bu iki yeni Pal, toplamda altı yeni Pal'ın oyuna ekleneceğini gösteriyor. Ayrıca, geliştirici ekibin mevcut Pal'ların daha fazla varyasyonunu duyurarak oyuna çeşitlilik katma olasılığı da mevcut.

Bunun yanı sıra, Pocketpair ekibi, uzun süredir beklenen bazı özelliklerin de bu güncelleme ile oyuna ekleneceğini belirtti. Ancak, PvP Arena modu bu güncellemede yer almayacak. İlk başta bu modun yaz aylarında geleceği düşünülse de, Pocketpair, modun 2024'ün ilerleyen dönemlerinde yayınlanacağını açıkladı. Palworld, erken erişim döneminde büyümeye devam ettiği için, Summer Game Fest'te neler duyurulacağını görmek kesinlikle heyecan verici olacak.

Summer Game Fest Tarihi ve Detayları

Siz de Palworld Summer Game Fest esnasında ne gösterecek diye bekliyorsanız ve tarihini merak ediyorsanız, ondan da bahsedelim. Summer Game Fest, 8 Haziran'da saat 00:00'da başlayacak. Konferans iki saat sürecek ve etkinlik, 55'ten fazla farklı şirketin katılımıyla gerçekleşecek. Pocketpair'in yanı sıra, 2K Games, Electronic Arts, Sega, Capcom gibi şirketlerin oyunları da tanıtılacak. Ayrıca, PlayStation ve Xbox da etkinlikte yer alacak. Ancak her iki şirket de kendi etkinliklerini de düzenleyecek. Nintendo ise Summer Game Fest'in bir parçası olmayacak. Fakat Nintendo, önümüzdeki ay yeni bir Nintendo Direct düzenleyecek. Ne yazık ki, bu sefer de Nintendo Switch 2 hakkında bir bilgi alamayacağız gibi duruyor.

Ayrıca, sitemiz üzerinde sizi bekleyen Palworld ile alakalı rehber yazılarımız mevcut. Şimdi, Palworld Coal (kömür) nerede sorusunu yanıtladığımız yazımıza bakabilirsiniz. Dahası, Palworld polymer nasıl üretilir, elde edilir konusuna da değindik. Bütün bunlar ve çok daha fazlasının cevabı, sitemizde şu an sizi bekliyor. Şimdi, bol keyifli oyunlar ve iyi sabırlar dileriz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.