Oyunlarda gördüğümüz, en sevimli 10 fizik hatası!

Oyunlarda gördüğümüz, en sevimli 10 fizik hatası!

Biraz da gülelim.

Video oyunları tarihi boyunca, üreticilerin en fazla kafa yorduğu, en fazla enerji harcadığı noktalardan biridir oyun hataları. Aslında hatalarla dolu bir şeyi, hatalarından arındırmaktır oyun yapmak. Bildiğiniz üzere şu ana kadar hiç bir oyun, her otorite ve eleştirmenden tam not alarak o mükemmellik seviyesine ulaşamamıştır. Bunun bir değil bir çok sebebi olsa da bunların başında, oyun hataları gelir. Bazı oyunlar vardır ki, içinde barındırdığı küçücük hatalar ile gülümseme sebebiniz olur, bazı oyunlar vardır ki, hataların içinde boğulur. Biraz şiirsel olarak başladığımızın farkındayız fakat oyun yapmak da başlı başına bir sanattır aslında. Bu yazımızda sizlerle, şu ana kadar oyunlarda görmüş olduğumuz en sevimli 10 fizik hatasını paylaşacağız.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

FyKTRlo9

10. Fallout 4

Fallout 4’deki güvenlikli bölgelerimizden biri ve ilki olan Sanctuary’i, oyunu oynayan herkesin bildiğini düşünüyoruz. Bu videodaki arkadaş, Sanctuary’deki yaşayan dostlarımızdan biri olan Jun Long’u biraz üzmüşe benziyor. Oyunu oynayan arkadaşın azimli bir şekilde yatak koymaya çalışması bazı eğlenceli anları da beraberinde getirmiş. Jun Long’un havada uçtuğunu, daha doğrusu uyuduğunu gördüğümüz bu videoyu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

9. GoldenEye 007

James Bond gibi bir karakteri bile, komik hareketler yapmaya zorlayan bu fizik hatasında, Bond’un bir sağa bir sola savrulduğunu, kısacası fiziğinin sapıttığını görüyoruz. Bahsettiğimiz bu anı hemen aşağıdan görebilirsiniz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

tumblr_nbeqyhUhbX1tib7mso1_500

8. ARMA 3

PC’deki en gerçekçi askeri nişancı oyunlarından biri olan ARMA 3 de, bu fizik hatalarından nasibini çokça almış oyunların başında geliyor. Oyuncunun, ARMA 3’ün DayZ modunda başına geldiğini gördüğümüz bu sevimli ve komik fizik hatasını da sizlerle paylaşmak istedik.

t7wrH8r

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

7. Assassin’s Creed: Syndicate

Gün geçmiyor ki bir Assassin’s Creed oyununda daha bir hata yaşanmasın değerli okurlar. 9. sıraya yerleştirmeyi layık gördüğümüz bu hatada, klasik Assassin’s Creed hatalarından birine şahit oluyoruz. Oyundaki karakterin absürt bir şekilde yere girip çıktığı, bazense havada uçtuğu bu hataya da aşağıdaki videodan göz atabilirsiniz.

6. Skate 3

Oyun hataları konusunda bir numaralı adreslerden biri olan Skate 3’te yaşanan bu fizik hatasında; karakterin, yerin dibine girdiğini ve 500 mph bir hızla Dünya’nın merkezine doğru yol aldığını görüyoruz.

yabY8Y

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

5. NBA 2K16

Yapılan anonsla birlikte ağzını açan ve ilginç bir şekilde sırıtmaya başlayan bu arkadaş ise yine listemizde yer alan bir diğer sevimli fizik hatalarından biri.

4. Grand Theft Auto IV

Belki de fizik hatalarına en müsait ve gerçekçi fizik motorlarından birine sahip olan oyunlardan birisidir Grand Theft Auto IV. Çıktığı dönem itibariyle devrim niteliğinde gerçekçi mekanikleriyle bir çok oyuncuyu kendine bağlamayı başarmıştı. Hatta kimilerine göre Grand Theft Auto V’in basitleşen mekanikleri, hala onun kadar başarılı olamamıştı. Söz konusu olan fizik hatamızda Michelle’i evine bırakmak isteyen, ama ne hikmetse arabasıyla birlikte havaya uçan, “Görüşmek üzere” demesiyle birlikte Michelle’i arabadan aşağıya doğru bırakan Niko’nun, bu hatayla birlikte kabalıkta çığır açtığını söyleyebiliriz.

3. Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto IV’ten bahsetmişken Grand Theft Auto V’teki hataları görmezden gelmek olmazdı ama değil mi. Videoyu çeken arkadaşın, detaylarına kadar anlattığı bu fizik hatasında karakterin; oyundaki bahçeli evlerden birinin otomatik kapısını kullanıp, arabayla birlikte havaya uçtuğunu görüyoruz. Oldukça ilginç ve yapması da bir o kadar eğlenceli olan bu hatayı siz de deneyebilirsiniz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

2. The Witcher 3: Wild Hunt

Yeni çıktığı dönemlerde bazı kullanıcıları bolca bulunan hataları yüzünden kendinden soğutmuş olan The Witcher 3: Wild Hunt; yapımcı ekip CD Projekt RED’in, üstüste yayımladığı yamalarla ancak oynanabilir bir hale gelmişti. Yine bu hatalardan biri de NPC’lerin fiziklerinin sapıtmasıydı. Aşağıdaki görüntüde görmüş olduğumuz NPC’nin adeta buz pateniyle kayarak bizlere şov yapması, bize geldiği gibi size de sempatik gelecektir diye umuyoruz.

KeVWep

1. WWE 2K14

Böyle bir listede bir WWE oyunu olmayacağını düşünmüyordunuz herhalde? WWE 2K14’te karşılaşılan bu fizik hatası maalesef ünlü güreşçi Hulk Hogan’ın başına gelmiş durumda. Elleri kolları ayrı oynayan Hogan’ın düştüğü bu komik durum; bizim oyunlarda gördüğümüz en komik ve sevimli 12 fizik hatası listemizin 1. sırasında kendine yer buldu.

1314519922604834406

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın