Overwatch geliştiricileri, oyuna 1 senede 4 karakter eklemek istiyor

Overwatch geliştiricileri, oyuna 1 senede 4 karakter eklemek istiyor

Fena bir rakam değil.

Overwatch, kesinlikle benzersiz karakterleri ile öne çıkan bir oyun. Oyunu nadir oynamamıza rağmen, haberlerine çok yer vermiyor olmamıza rağmen, oyundaki her bir karakteri biliyoruz. Bu, oyunun geliştiricileri için büyük bir başarı demek. Peki, geliştirici ekip nasıl böyle benzersiz, akıla kalıcı karakterler oluşturuyor? Ne zamana kadar yeni karakterler oyuna eklenmeye devam edecek? Bu soruların cevabını, oyunun yönetmeni Jeff Kaplan veriyor. Jeff Kaplan’ın dediğine göre Overwatch geliştiricileri, oyuna 1 senede 4 karakter eklemek istiyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Overwatch geliştiricileri, oyuna 1 senede 4 karakter eklemek istiyor

PC Gamer ekibine röportaj veren Jeff Kaplan, öncelikle Overwatch oyuncularının oyundaki karakterlere alışık olması gerektiğini ve bunun sürekliliğinin sağlanması gerektiğinden bahsetti. Oyunun yönetmeni ardından, “Tüm kahramanların amacını anlayabilmek, onların sınırlarını, zayıf noktalarını bilmek, sizi başarıya ulaştıracak bir anahtardır.” dedi. Fakat bildiğiniz üzere, oyuna sürekli olarak yeni karakterler eklenecek ve yönetmenin dediğine göre bu yeni karakterlerin, oyunda bulunan ana karakterlere bir iltifat olması gerekiyor. Ayrıca söylenene göre geliştirici ekip şu an, 1 sene içerisinde 3 veya 4 karakter eklemek istiyor oyuna.

Jeff Kaplan, “Blizzard, kesinlikle yeni karakterler ile, eski karakterlerin tekrar edilmesini istemiyor. Bizim, yeni karakterler hakkında hala çok güzel fikirlerimiz var. Bu fikirler ve karakterler, oyuna yeni benzersizlikler katacak hem senaryo, hem de oynanış açısından. Fakat biz, çokluktan ziyade kaliteye önem veriyoruz.” dedi ve konuşmasını bitirdi. Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Paladins Ön İnceleme yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve son olarak Destiny 2, ilk oyuna ek paket olarak gelmeliydi isimli fikir yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.