Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 27.10.2016

Oyuncuların tepki gösterdiği şikayet ve raporlama sistemi, 1.5 güncellemesi ile değişecek.

overwatch_fi_5-600x337

Son zamanlara damga vuran ve aktif 20 milyon oyuncu barajını geçen Overwatch, yinede halen kusursuz değil. Özellikle çevrimiçi oyunların en önemli noktalarından biri olan şikayet ve raporlama sistemi, Overwatch'ta halen biraz sıkıntılı. Oyuncular, oyunlarını oynarken karşılarına çıkan her türlü hile, küfür, argo, gereksiz mesajlaşma ve sesli iletişim, komik olacağım derken oyunu sabote edecek davranışlar, karşı takımda karşılaştıkları tuhaflıklar derken elleri direk şikayet butonuna gidiyordu. Fakat şikayet edilen oyuncu, şikayetten sonra mesajlaşma ve sesli iletişim sistemini hiç kullanamaz hale geliyordu. Bu da geçici bir durumdan şikayet alan kullanıcı için felaket demek.

Overwatch forumlarında konuşulan en büyük konulardan birine dönüşen bu konu, Blizzard'ın gözünden kaçmadı. Oyunun yönetmeni Jeff Kaplan, forum üzerinde yaptığı bir duyuru ile problemin farkında olduklarını, yakın zamanda gelecek 1.5 güncellemesi ile oyuncuların daha seveceği bir şikayet ve raporlama sistemini oyuna getireceklerini açıkladı. Oyuncular için olumlu karşılanan bu gelişme sonrasında gözler, çıkış tarihi henüz belli olmayan 1.5 güncellemesine odaklanmış vaziyette.

Overwatch, 24 Mayıs 2016'da PC, PS4 ve Xbox One için yayımlanmıştı. Ayrıca 2016’da çıkacak diğer oyunları bu haberimizden, 2017’de gelecek yeni yapımları ise buradan öğrenebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.