Octopath Traveler PC çıkış tarihi belli oldu

Octopath Traveler PC çıkış tarihi belli oldu

Octopath Traveler PC çıkış tarihi çok yakın!

Bildiğiniz üzere, Square Enix ekibi Nintendo Switch için Octopath Traveler isminde bir JRPG oyun çıkarmıştı. Octopath Traveler çıkış gününde oyunu satın alabilmek gerçekten büyük bir meseleydi. Çünkü, birçok oyuncu tarafından beklenmekte olan bir yapımdı. Durum böyle olunca, oyun çıkışını gerçekleştirir gerçekleştirmez neredeyse yok satmıştı. O esnalarda Almanya’da bulunmakta olan ve bu haberi sizlere ulaştırmakta olan Alper Dalan olarak, Octopath Traveler’ı çıkış günü satın almak için sabahın köründen itibaren birçok dükkan gezmiş ve anca son kutusunu bulmuştum. Şimdi de, böylesine büyük bir kitle tarafından beğenilerek oynanmış olan oyunun PC sürümü söz konusu oldu. Octopath Traveler PC çıkış tarihi bile belli oldu.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Octopath Traveler PC çıkış tarihi 7 Haziran 2019 olarak belirlendi

Octopath Traveler, bugüne kadar sadece Nintendo Switch platformuna özel bir yapım olmuştu. Onu sadece Nintendo Switch sahipleri deneyimleyebiliyordu. Fakat, Octopath Traveler PC sürümü de an itibari ile yolda ve hatta çıkış tarihi bile belirtildi. Square Enix tarafından verilen bilgilere göre Octopath Traveler PC çıkış tarihi 7 Haziran 2019. Yani, 7 Haziran 2019 tarihi itibari ile, haberimize konuk olan yapım PC oyuncuları tarafından da deneyimlenebilir durumda olacak.

Octopath Traveler ile bizleri şaşırtan bir durum gerçekleşti. Normalde, bildiğiniz üzere günümüzdeki oyunları hep Epic Games mağazası üzerinde bulmaktaydık. Buna, 16 Nisan 2019 tarihinde çıkacak olan Anno 1800 isimli oyun da dahil. Hatta, bu konuda Metro Exodus ile ilgili de birçok oyuncu şikayetçi olmuştu. Fakat, Octopath Traveler bizleri şaşırtmayı başardı. Çünkü oyun, sadece Steam ve Square Enix’in mağazasında satışa çıkacak. Yani, Epic Games mağazasında yer almayacak. Fakat henüz oyunun Steam mağaza sayfasının açılmamış olduğunu da belirtelim.

Octopath Traveler oyuncularını, toplamda 8 adet karakter beklemekte ve her birinin farklı farklı özellikleri ve hikayeleri bulunmakta. Aslında, toplamda 4 farklı çeşit eylem var ama oyun, bu eylemleri hem onurlu bir yolla, hem de pek de içe sinmeyen yollarla gerçekleştirmeniz imkanlarını sunuyor. Örneğin, bir karakter hırsızlık yaparak istediği eşyayı elde edebiliyorken, diğer bir karakter onu satın alarak elde edebiliyor. Bu, sadece 1 adet örnek. Olberic, Cyrus, Tressa, Ophelia, Primrose, Alfyn, Therion ve H’annit, oyundaki karakterlerimizin adı. Son kez altını çizelim. Octopath Traveler PC çıkış tarihi 7 Haziran 2019.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.