Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 12.01.2023

Sıra tabanlı savaş ve karakter yaratma döneminden bu yana, RPG türü önemli ölçüde gelişti. Birçok oyun hala bu bileşenlere sahip olsa da tür, aksiyon RPG ve MMORPG gibi diğer alt türleri de içerecek şekilde büyüdü. Bu türde çok sayıda oyun var. Nereden başlayacağınızı bilmek zor. Bu yüzden, sizin için 2023 Ocak için en iyi RPG oyunlar listesi derledik. Dahası, sizler için en iyi 10 RPG oyun seçimi yaptık. Şimdi, önce bu oyunları listeleyeceğiz. Ardından da, bu listelediğimiz oyunları açıklayacağız. Dilerseniz, şimdi listemize geçelim.

En iyi 10 RPG oyun (Ocak 2023)

  1. Elden Ring
  2. The Witcher 3 Wild Hunt
  3. Ghost of Tsushima: Director’s Cut
  4. Final Fantasy VII Remake Intergrade
  5. Genshin Impact
  6. Cyberpunk 2077
  7. Mass Effect Legendary Edition
  8. Tales of Arise
  9. Final Fantasy XV
  10. Monster Hunter Rise

 

Ocak 2023 en iyi RPG oyunlar

Şimdi, sıra geldi bu oyunları açıklamaya.

Elden Ring

Elden Ring'deki savaşlar herkesin bildiği gibi kesinlikle serttir. Dahası, oyunun manzarası da kusursuzdur. Bu oyun 2022 Yılın Oyunu oldu ve bunun iyi bir nedeni var. From Software tarafından şimdiye kadarki en beğenilen ve en zorlu rol yapma oyunu, oynamaya başladığınızda sizi kendine bağlayacak.

The Witcher 3 Wild Hunt

Serinin üçüncü oyunu olan The Witcher 3 Wild Hunt, harika ortamı ve şaşırtıcı hikayesi de dahil olmak üzere birçok şeyle tanınıyor. Witcher serisi, oyun sayesinde popüler kültürde ün kazandı ve CD Projekt Red'i üne kavuşturdu. Mevcut en iyi RPG'lerden biri The Witcher 3 Wild Hunt ve sık sık indirime girmektedir. Tüm popüler platformlarda satın alınabilir.

Ghost of Tsushima: Director’s Cut

Ocak 2023 en iyi RPG oyunlar listemizin olmazsa olmazı bir oyundayız. Sucker Punch, Ghost of Tsushima'yı piyasaya çıkardı ve bizi kesinlikle etkilemeyi başardı. Bu oyunda Sakai klanının son soyundan gelen ve bir Samuray olan Jin Sakai'yi oynuyorsunuz. Khotun Khan liderliğindeki Moğol İmparatorluğu, Tsushima adasını işgal ettiğinde Jin'in Tsushima'nın Hayaleti kimliğine bürünüyor ve Samuray kurallarını esnetip ihlal ediyor. Ghost of Tsushima'nın dövüşleri heyecan verici ve Samuray geleneğine sadık. Daha fazla içerik arayan PS5 sahipleri için Director's Cut ayrıca yeni bir adaya doğru büyük bir genişleme içeriyor.

Final Fantasy VII Remake Intergrade

Final Fantasy VII Remake, modern izleyiciler için basit bir güncellemeden çok, unutulmaz '97 oyununun yeniden anlatımıdır. Gerçek zamanlı savaşlara odaklı yeni ve geliştirilmiş bir dövüş sisteminin yanı sıra, Cloud, Aerith, Tifa ve diğerlerini içeren klasik ekip hala orada. Final Fantasy VII Rebirth'ün çıkış tarihi de hızla yaklaşıyor. Bu yüzden, FF7 Remake Intergrade'i bir an önce oynamakta fayda var.

Genshin Impact

Genshin Impact, sürekli olarak gelişen ve genişleyen sağlam bir RPG deneyimi olan bir oyun. Oyun, herhangi bir RPG deneyiminin temel bileşenleri olan olay örgüsü ve evrene ek olarak hızlı tempolu savaşlar içeriyor. Sürekli genişleyen Genshin Impact listesindeki karakterleri kullanarak bir takım oluşturacaksınız. Ayrıca, yıkıcı etki yaratmak için çok kez kombo kullanacaksınız.

Cyberpunk 2077

Ocak 2023 en iyi RPG oyunlar listemize görmeyi bekliyordunuz muhtemelen, değil mi? Cyberpunk 2077, zor bir başlangıca rağmen tartışmasız bir şekilde güzel bir oyun. Night City, yeni nesil makyajı ve yakında çıkacak Cyberpunk 2077 Phantom Liberty ile her zamankinden daha çekici. Hikaye, neon ışıklı şehrin zıtlıklarıyla mücadele eden ve sonunda Johnny Silverhand ile V'nin ilişkisini, macerasını anlatıyor.

Mass Effect Legendary Edition

Mass Effect üçlemesi, mevcut en iyi RPG serilerinden biri olduğu için sıklıkla övgü alır. Bu bilimkurgu RPG'sinde çeşitli gezegenler, önemli seçimlerle iç içe geçmiş bir hikaye ve bu süreçte lazerle vurulmayı başarabilen bir karakter kadrosu var. Mass Effect 3 hala oynamaya değer ve Legendary Edition, yeni başlayanlar için ideal bir paket. PS5, Xbox Series X|S, PC ve önceki nesil konsollarda mevcuttur.

Tales of Arise

Şu anda Tales serisi, ana akımdaki oyuncular tarafından büyük ölçüde bilinmeyen bir franchise. Tales of Arise ile Bandai Namco, başlık için önemli bir pazarlama çabası başlatarak bunu değiştirdi. Oyunda, Dahna ve Rena'nın rakip dünyalarından bir erkek ve bir kadın, Renanların Dahnalılar üzerindeki baskı yönetimini sona erdirmek için işbirliği yapmalıdır. Hikaye basit duruyor aslında. Ancak Tales of Arise harika karakterlerden oluşan kadrosu ve birinci sınıf savaş sistemi nedeniyle oynamaya değer.

Final Fantasy XV

Dünyanın en popüler JRPG serilerinden biri kesinlikle Final Fantasy. Bu yüzden, Final Fantasy XV'in Ocak 2023 en iyi RPG oyunlar listemize giren ikinci Final Fantasy oyunu olması mantıklı. Final Fantasy XV'in kahramanı, kraliyet ailesi tarafından korunan güçlü bir kristalin kontrolünü ele geçirmek için yoldaşlarının yardımıyla Niflheim imparatorluğuna karşı savaşan Lucis tahtının varisi Noctis'tir.

Monster Hunter Rise

Bazen eğlenmek büyük hayvanları devirmek kadar basittir. Zamanınız varsa, yüzlerce saat eğlendirecek Monster Hunter serisine girin. Serinin en yeni oyunu Monster Hunter Rise, öncüllerinin dayattığı zaman kaybını ortadan kaldırıyor. Bu yüzden, dünyayı keşfetmeyi ve yaratık avlamayı hızlandırdığı için açık ara en iyisi.

2023 Ocak en iyi RPG oyunlar dışında ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, sitemiz üzerinde En iyi oyunlar 2022 yazımıza da kesinlikle bakmanızda fayda var. Ayrıca, hiç merak etmeyin, 2023 için de büyük bir liste hazırlayacağız. Bu sayede, birçok başlıkta bir sürü oyun tavsiyemize bakmanız mümkün olacaktır. Zira, tadını çıkarabileceğiniz çok fazla oyun türü var. Biz de, şimdi tavsiye ettiğimiz yazımızda, bir sürü başlıktan bahsettik. Dahası, yazımızdaki başlıklarda yüzlerce tavsiye var.

2023 Ocak en iyi RPG oyunlar listesi ne işe yarar?

2023 Ocak en iyi RPG oyun listemizde yer alan oyunlar sayesinde, en iyi oyunları keşfetmeniz mümkün. Zira, 10 adet tavsiye verdik. Bu sayede, dikkatinizi çeken bir oyunu seçip tadını çıkarabilirsiniz.

2023 Ocak en iyi RPG oyunlar listesini nasıl hazırladınız?

Şimdi paylaştığımız 2023 Ocak en iyi RPG oyun listesini hazırlarken birçok kaynaktan faydalandık. Hem kendi zevklerimizden hem de birden fazla kaynaktan bilgi topladık.

2023 Ocak en iyi RPG oyunlar listesine benzer listeler var mı?

Sitemizde, sizlere birçok oyunu tavsiye ettiğimiz listeler var. Hatta, 2023 Ocak en iyi RPG oyun dışında film tavsiyelerimiz dahi var. Oyun ve film tavsiyelerimiz dışında, ayrıca hileler listelerimiz de var. Dahası, sistem gereksinimleri listelerimiz de mevcut. Bu sayede, bol bol bilgi almanız mümkün.

2023 Ocak en iyi RPG oyunlar listesi nedir?

Sizler için hazırladığımız bir listedir. 2023 Ocak en iyi RPG oyun listemiz içerisinde, detaylı şekilde anlattığımız bir sürü oyun yer almakta.

2023 Ocak en iyi RPG oyunlar gerekli miydi?

Sizler için şimdiye kadar birçok liste hazırladık. Zaten, daha önce bahsettiğimiz en iyi oyunlar yazımızda da bunu göreceksiniz. Elbette, en iyi 10 RPG oyun listesi pek de şart sayılmazdı. Fakat, sizin sorularınıza yönelik listeler hazırladığımız için, bir nevi gerekliydi.

2023 Ocak en iyi RPG oyunlar dışında neye bakmalıyım?

Sizlere şimdiye kadar birçok tavsiye verdik. 2023 Ocak en iyi RPG oyun listemiz dışında da listelerimiz var. Sizlerle paylaştığımız en iyi oyunlar yazısına göz gezdirin. Fakat, nasıl bir oyun istediğinize karar verdikten sonra bunu yapın. Bu sayede, aradığınız oyunu rahatça bulabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.