NVIDIA, Paydaşlara 1 Milyar ABD Doları Tutarında Geri Ödeme Yapacak

NVIDIA, Paydaşlara 1 Milyar ABD Doları Tutarında Geri Ödeme Yapacak

Kâr Payı ve Hisse Senedi Geri Satın Alma Programı, Beş Çeyrekte 1,2 Milyar ABD Doları Tutarında Sermaye Getirisi Sağlayacak

NVIDIA bugün paydaşlara, bu mali yıl içinde, bu çeyrekte yeniden satın alınan mevcut 100 milyon ABD doları dahil olmak üzere hisse senedi geri satın almaları ve kâr payı ödemeleri şeklinde, 1 milyar ABD doları tutarında geri ödeme yapacağını duyurdu. Bu, şirketin Kasım 2012’de üç aylık kâr payı programını duyurduğundan bu yana paydaşlarına toplam 1,2 milyar ABD doları tutarında sermaye geri ödemesi sağlayacaktır.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Nvidia-logo.jpg (600×300)

NVIDIA, Kasım ayından bu yana paydaşlara 200 milyon ABD doları tutarında sermaye geri ödemesinin sağlandığını daha önce duyurmuştur. Buna 27 Ocak 2013 tarihinde sona eren dördüncü mali çeyrekte yeniden satın alınan 100 milyon ABD doları tutarındaki hisseler ve mevcut ve geçmiş çeyreklerde ödenen 100 milyon ABD doları tutarındaki kâr payları dahildir.

Ek 1 milyar ABD doları tutarındaki geri ödeme, büyük ölçüde mevcut çeyrekte yeniden satın alınan 100 milyon ABD dolarını içeren yapılandırılmış hisse senedi yeniden satın alma programı yoluyla yapılacaktır. Buna aynı zamanda bir çeyrekte yaklaşık 50 milyon ABD doları tutarında olan, şirketin hisse başına 0,075 ABD doları tutarındaki üç aylık kâr payı da dahildir.

NVIDIA’nın Başkanı ve CEO’su Jen-Hsun Huang, “NVIDIA’nın stratejileri, pazarda ilgi çekiyor ve nakit üretmeye devam etme becerimizle kendimize güvenmemizi sağlıyor.” “Şimdi paydaşlarımıza geri nakit ödeme programımızı genişletiyor ve bu mali yılın sonunda ek 1 milyar ABD doları daha geri ödemeyi planlıyoruz.”

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

NVIDIA Mevcut Mali Yılda, Paydaşlara 1 Milyar ABD Doları Tutarında Geri Ödeme Yapacak.

Planın diğer ayrıntıları, 28 Nisan 2013 tarihinde sona eren, 2014 mali yılının ilk çeyreği için NVIDIA’nın mali sonuçlarının yayınlanmasıyla önümüzdeki ay sunulacaktır

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.