Yeni nesil NVIDIA GeForce kartlarını uzun bir süre boyunca görmeyeceğiz

Yeni nesil NVIDIA GeForce kartlarını uzun bir süre boyunca görmeyeceğiz

Açıklama, NVIDIA'nın en tepesindeki isimden geldi.

NVIDIA CEO’su Jensen Huang, uzun bir süre için yeni GeForce erkan kartlarını görmeyeceğimizi belirtti. Oyun dünyası her geçen gün bir adım ileriye gitmeye devam ederken, oyunlardaki gelişimin teknolojik ilerleme tarafından desteklenmesi gerekiyor. Şu an için üst seviye ekran kartlarının en yeni oyunları rahatlıkla oynattığını düşünürsek, herhangi bir sorun çıkmayacağı sonucuna ulaşabiliriz. Ağustos 2018’de piyasaya sürüleceği iddia edilen yeni ekran kartlarından ise umudu kesmemiz gerekiyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

NVIDIA GeForce

Computex 2018 sırasında soruları cevaplayan NVIDIA CEO’su, bir cevabı sırasında yeni GeForce ekran kartlarını uzun bir süre boyunca görmeyeceğimizi belirtti. Daha önceden sızdırılan bilgiler, yeni ekran kartlarının bu yaz duyurulacağına işaret ediyordu. Açıklamada kesin bir tarih belirtilmemesi ve “uzun bir zaman” ifadesinin kullanılması, şirketin yeni teknolojilerin peşinde olduğu fikrini uyandırabilir.

GeForce 1180 olarak adlandırılacağı iddia edilen yeni nesil ekran kartları temmuz ayında duyurulacak ve ağustos ayında üçüncü parti şirketlere sunulacaktı. Ülkemizde de eylül ayından itibaren satılması beklenen kartlar, eğer CEO Huang bizleri kandırmaya çalışmıyorsa kısa bir süre içerisinde görülmeyecek. Marka ismi değişikliğine gidilmesi ihtimali de bulunsa da böyle bir işlemin NVIDIA tarafından tercih edileceğini düşünmüyoruz.

NVIDIA, GeForce serisine dair açıklamalarını da erteledi.

Yeni nesil ekran kartlarının tanıtılmasının beklendiği Hot Chips 30 sempozyumunda, çiplerin geleceği ile ilgili de konuşulacaktı. Son gelişmelere göre ise, NVIDIA ekibi bu sempozyumda ekran kartlarına dair herhangi bir konuşma yapmayacak. Bütün bunlara neyin sebep olduğunu veya bir politikanın değişip değişmediğini bilmiyoruz. Kısa süre içerisinde yeni bilgilerin ortaya çıkacağı ise aşikar.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.