Menü
https://leadergamer.com.tr/mass-effect-andromeda-xbox-one-900p/
GeForce Now , Nvidia 5 Ocak 2017 16:20

NVIDIA, GeForce Now sistemini duyurdu

Bu sistem sayesinde, “Bu oyunu bilgisayarım kaldırmaz ki…” sorunu tamamen ortadan kalkıyor.


Eğer bir konsol sahibi değilseniz, artık klasikleşmiş bir probleme sahip olabilirsiniz: Acaba bu oyunu bilgisayarım kaldırır mı? Tabii düzenli olarak donanımınızı yeniliyorsanız veya genel olarak bilgisayarınız ile ne yaptığınızı biliyorsanız, bu tür bir sorun ile minimum seviyede karşılaşıyorsunuzdur fakat bu, problemi direkt olarak evrenden silmiyor. NVIDIA ise silmeye niyetlenmiş. Çünkü CES 2017 sırasında NVIDIA, GeForce Now isimli bir sistem duyurdu ve bu sistem sayesinde, “Bu oyunu bilgisayarım kaldırmaz ki…” sorunu tamamen ortadan kalkıyor. En azından interneti güçlü ve parası olan kişiler için.

NVIDIA, GeForce Now

GeForce Now sistemi sayesinde, şirketin bulut sistemine PC veya Mac cihazlarınız üzerinden bağlanabileceksiniz. Bağlandığınız bu bulut sisteminde, sizleri çok güçlü bir bilgisayar bekliyor olacak. Bu bilgisayar ile, dilediğiniz oyunu “Stream” yolu ile oynayabileceksiniz. Tabii işin içine yayın özelliği girince, internet bağlantınızın da güçlü olması gerekiyor. Ayrıca bu servis için aylık olarak ücret ödemeniz de gerekiyor. Bu arada, küçük bir detay da verelim. Eğer NVIDIA Shield kullandıysanız, mutlaka bu sistemi hatırlamışsınızdır ve içinizden, “Ne oluyor yahu?” diyor olabilirsiniz. Çünkü 2015 senesinde aslında bu sistem çıkışını yapmıştı fakat sadece belli cihazlara sahip kullanıcılar bu sistemden yararlanabiliyordu. Bu sistem şimdi herkese açık!

İlk olarak Mart 2017 tarihinde erken erişime açılacak olan bu sistem, 20 saatlik oynanış süresi için 25 dolar isteyecek. Açıkçası, 20 saatlik bir oynanışın 25 dolar olması, ne kadar güzel karşılanır bilemiyoruz. Fallout 4 veya The Witcher 3: Wild Hunt gibi büyük oyunları oynamak istediğiniz zaman, bu sistem bizce çok sorun çıkartacaktır. Yine de, hiç güçsüz bir bilgisayara sahip olan oyuncular, belki çok istedikleri oyunları denemek için, yılda 4-5 kez bu sistemi deneyebilirler diye düşünüyoruz. Türkiye’de doların çok yüksek olması da biraz problem olabilir tabii.

gfn-hero-top-2560x5802x

NVIDIA, GeForce Now sistemi ile birlikte yeni bir NVIDIA Shield cihazı da duyurdu. Bir önceki cihaz ile tamamen aynı olan bu cihaz, ekstra olarak sadece 4K desteği sunacak. Bu cihazın fiyatı ise 200 dolar olacak. İçerisinde bulunduğumuz Ocak ayının sonlarına doğru çıkacak olan bu cihaz ve şirketin yeni sistemi, bizlere çok yanlış iki yol gibi gözüktü açıkçası. Acaba biraz paragöz mü oluyoruz ne?

Yeni seneye dev gibi bir çekiliş ile giriyoruz. Leadergamer ve VG247 Türkiye ortak olarak, takipçilerimizden 2 kişiye…

Leadergamer paylaştı: 28 Aralık 2016 Çarşamba

Kaan GEZER Editör