Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Mert Durmaz, Editör Yazım tarihi: 15.10.2016

Mart 2017 itibariyle tüm bölgelerde piyasaya sürülmesi beklenen Nintendo NX’ten yeni söylentiler de gelmeye devam ediyor. Söylentilerin bu seferki kaynağı ise yatırım bankacılığı şirketi olan Macquerie’nin Seeking Alpha adlı internet sitesi ile paylaştığı raporlara dayanıyor. Firmanın açıklamasına göre, Nintendo’nun NX kod adlı konsolunun haftaya tanıtılması bekleniyor. Ayrıca yeni konsolun 300 ile 350 dolar arasında bir fiyat etiketiyle duyurulacağı belirtiliyor.

Nintendo NX

Geçtiğimiz haftalarda Nintendo’nun perakendeciliğini yapan bir firmanın, Nintendo NX’in 300 ile 400 dolar arasında paket fiyatlarının olacağı söylentilerini duymuştuk. Bu bilgilerin ardından Macquerie’nin verdiği rapor az çok tutarlılık gösteriyor diyebiliriz. Yatırım bankacılığı şirketi Macquiere’nin, fiyatların görece yüksek olması yüzünden konsolun yüksek satış rakamlarına ulaşamayacağını bu yüzden kendilerinde bir hayal kırıklığı yarattığını belirtiyor.

Nintendo NX’in hibrit bir yapıda geleceğini hepimiz biliyoruz. Açıkçası bu fiyatlardan sonra da konsolun çok ucuz, herkes tarafından ulaşılabilir bir cihaz olmayacağını söyleyebiliriz. Wii U konsolunun başarısızlığından sonra Nintendo umarım bir ders çıkarmıştır ve konsola yeterli sayıda oyunu çıkartabilir. Artık 3. parti firmaların da daha fazla önem arz ettiği oyun sektöründe, firmanın NX kod adlı konsoluyla beraber donanımsal olarak rekabetçi olacağını tahmin ediyoruz. Mart 2017’de çıkış yapması beklenen konsol bakalım haftaya gerçekten duyurulacak mı göreceğiz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.