Menü
https://leadergamer.com.tr/battlegrounds-buyuk-guncelleme-ertelendi/
Need for Speed Payback 26 Temmuz 2017 16:51

Need for Speed Payback oyunundaki tüm araba modifiye detayları

Need for Speed, ciddi anlamda farklı bir modifikasyon sistemi kullanıyor. The Crew ile benzerlik gösteriyor bu sistem.


Dün Need for Speed Payback geliştiricileri bir açıklama yapmıştı ve bugün, oyunun modifikasyon sistemini gösteren bir video yayımlayacaklarını söylemişlerdi. O video, çok farklı detaylar ile birlikte yayımlandı. Dilerseniz öncelikle videodan bahsedelim genel olarak. Öncelikle, yapılan açıklamalara göre artık bir arabanın her parçasını, ayrı ayrı değiştirebileceğiz. Bir önceki oyunda sadece araca belli bir kit takabiliyorduk ve özelleştirme şansımız pek yoktu. Peki, arabımızın performansını nasıl arttıracağız? İşte bu sistem biraz The Crew oyunundaki sisteme benziyor. Artık, yarışları kazandığımız zaman rastgele bir kart seçiyoruz ve bu kartlar performansımızı arttırıyor. Dilersek anında performans kartını araca takabiliyoruz, dilersek de garaja gönderebiliyoruz.

Need for Speed Payback

Need for Speed Payback videosunun devamına göre aracımızın performansını sadece o kartlar ile değil, performans mağazalarında da iyileştirebiliyoruz. Eğer beklediğiniz kart çıkmıyorsa, performans mağazasına giderek, aracınızın istediğini özelliğini geliştirebiliyorsunuz. Tabii bir de klasik araçlar bulunuyor. Bu klasik araçları, oyunun dünyasında bulup, garajımıza gönderip, birer efsane arabaya çevirebiliyoruz. Bu sistem de Forza Horizon 3 oyununda bulunuyordu. Yabancılık çekmeyeceksiniz eğer Forza Horizon 3 oynadıysanız.

Resmi Need for Speed Payback sitesinden de bazı modifikasyon detayları yayımlandı. Bu detaylar öncelikle araba satıcılarından, parça satıcılarından, garajlardan ve benzin istasyonlarından bahsediyor. Araba satıcıları, sizlerin de tahmin ettiği gibi bizlere araba satacak. Oyunda satın alabileceğimiz araç tipleri ise Classic, Muscle, Rally, Sports ve Sports Compact olacak. Eğer daha benzersiz bir araç istiyorsanız, daha özel bir mağaza olan FVX Exotics’i ziyaret etmeniz gerekecek. Parça mağazalarında ise arabamızın performans parçalarını iyileştirebileceğiz. Tabii arabamızı geliştirmenin tek yolu bu olmayacak. Yarış sonlarında da parçalar kazanabileceğiz. Fakat bunlar rastgele parçalar olacak. Parça mağazalarından istediğiniz parçayı güçlendirebileceksiniz.

Garajlar ise arabalarımızı park etmek için kullanacağımız bir alan olacak. Aynı bir önceki Need for Speed oyunundaki gibi, aracımızı garajda kişiselleştirebileceğiz. Ayrıca bu sefer, oyunda 1’den fazla garaja sahip olabileceğiz. Böylece sadece 5 araç yerine, sınırsız araç depolayabileceğiz. Benzin istasyonları ise hem bizlerin nitro özelliğini tamamlayacak, hem de arabımızdaki görsel hasarları temizleyecek. Tabii bir de aracımızın detay ayarları bulunuyor. Live Tuning isimli sistem ile Need for Speed Payback içerisinde, aracımızın motorunu hiç kapatmadan Tuning işlemi uygulayabileceğiz. Bu ne demek oluyor? Yani, Tuning yapmak istediğimiz zaman tek bir tuşa basarak, Tuning menüsü açıp, ayarlamalar yapabileceğiz. Bir önceki oyundaki gibi garaja gitmemize gerekmeyecek. Ayrıca, her farklı araç sınıfının, kendine özel Tuning ayarları da olacak.

Peki, aracımızın performansını daha detaylı nasıl iyileştirebiliriz? Tabii ki iç parçaların markalarını aynı tutarak. Need for Speed Payback içerisinde, eğer aracımızın tüm performans parçaları aynı markaya aitse, ekstra performans alabileceğiz. Ayrıca bu parçaların tam 18 seviyesi bulunacak. Eğer bir aracınızı bu kadar detaylı ayarladıktan sonra, yine de memnun kalmazsanız; klasik ve pert olmuş araçları deneyebilirsiniz. Daha önce demiştik, Forza Horizon 3 oyununda olduğu gibi, Need for Speed Payback içerisinde mahvolmuş arabaları bulup, onları iyileştirebileceğiz. Bunu yapabilmek için öncelikle garajımıza özel bir öge almamız gerekecek. Ardından, bulduğumuz araba için de 5 özel parça toplamamız gerekecek. Tüm parçaları bulduktan sonra, o mahvolmuş araba, standart bir araç haline gelecek.

Peki, neden bunlarla uğraşmalısınız? Çünkü bu tip araçlar, hem 5 yıldızlı araçlara dönüşebiliyor, hem de sizin istediğiniz şekle girebiliyor. Mesela, bir Chevrolet Bel Air aracını, offroad canavarına dönüştürebiliyorsunuz. Fakat oyundaki standart arabalarda bunu yapabilmeniz mümkün değil. Offroad olmayan bir arabayı, offroad yapamıyorsunuz. Bu mahvolmuş aracı, normal bir araca dönüştürdükten sonra, üzerinde daha fazla çalışarak süper bir araç yapabiliyorsunuz. Süper arabaların daha fazla özelleştirme/modifiye seçeneği bulunuyor. Oyunda, bu tip sadece 5 araba bulunuyor: Chevrolet Bel Air 1955, Ford Mustang 1965, NISSAN Fairlady ZG 1971, Chevrolet C10 Stepside Pickup 1965 ve Volkswagen Beetle 1963.

Peki, aracınızı daha da benzersiz yapmak ister misiniz? O zaman işin içine neonlar, nitro boyaları ve hava süspansiyonları girecek. Need for Speed Payback içerisinde eğer dilersek arabamızın altında neon ışıklar ekleyebileceğiz. Bunun üzerine, yine eğer istersek nitro alevimizi renkli bir şekilde sunabileceğiz. Mavi renkli bir neon ışığınız varsa, nitronuz neden mavi renkli çıkmasın ki? Tüm bunların haricinde, eğer dilersek lastiklerimizden çıkan dumanın rengini ve aracımızın süspansiyonlarını da çok detaylı bir şekilde özelleştirebileceğiz. Mesela, hava süspansiyonları sayesinde aracımız, yere tamamen yapışabilecek.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazımıza göz atabilirsiniz. Eğer sadece en iyi PlayStation 4 oyunlarını görmek istiyorsanız, en iyi PS4 oyunları başlıklı yazımız mutlaka ilginizi çekecektir. Eğer tüm bu oyunları oynayacak bir televizyon arıyorsanız, en iyi 4K ve HDR oyun televizyonları yazımız işinizi görecektir. Daha genel kullanım amaçlı bir televizyon arıyorsanız da, en iyi oyun televizyonları başlıklı bir yazımız bulunmakta.

Son olarak, bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Kaan GEZER Editör