NASA, 7 yıl içerisinde Mars’a insan göndermiş olacak

NASA, 7 yıl içerisinde Mars’a insan göndermiş olacak

Bu konudaki ilk çalışmalar, 2018 senesinde başlıyor. Detayları da haberimizde.

Dünya’nın artık suyu çıktı. Kirlilikler, savaşlar derken bayağı kötü bir hale geldi Dünya. Bu yüzden, ve tabii ki bilim adına, uzun zamandır uzaya koloni kurma durumları tartışılıyordu. Hatta NASA bu konuda birçok kez adım attı fakat hiçbir zaman Mars’a insan gönderemedi. İşte bu, Mars’a insan gönderme durumu, 7 yıl içerisinde aşılmış olacak. Çünkü NASA, 5 adımlı bir program başlatıyor ve bu program sonunda, artık Mars’a ilk insanı göndermiş olmayı planlıyor. Bahsettiğimiz bu 5 adımlı program, 2018 senesinde başlayacak ve tahminen 7 sene sürecek. Dilerseniz bu programın detaylarına, hemen aşağıdan göz atalım.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

NASA, 7 yıl içerisinde Mars'a insan göndermiş olacak

Sizlere her ne kadar bu 5 adımlı program, 2018 senesinde başlayacak demiş olsak da, aslında bu programın araştırma süreci başladı bile. Şu an NASAInternational Space Station ile bazı testler gerçekleştiriyor ve aynı zamanda da özel uzay şirketleri ile anlaşmalar yapılmaya çalışılıyor. Bahsettiğimiz bu programın ilk adımı ise 2018 senesinde başlayacak ve 7 senelik bir sürecin içine yayılacak. Bu 7 sene içerisinde 6 adet SLS roketi fırlatma testi yapılacak. Ayrıca Ay’ın yakınlarında yeni bir uzay istasyonu kurulacak. Bu uzay istasyonunun adı Deep Space Gateway olacak.

Deep Space Gateway, Mars’a giden astronotlara yardımcı olan bir istasyon olacak ve biraz önce bahsettiğimiz SLS roketleri de, Dünya’dan bu yeni uzay istasyonuna gerekli şeyleri taşıyacak. Takvimlerimiz, 2027 senesini gösterdiğinde ise NASA, Deep Space Transport tüpünün açılışını gerçekleştirecek. 2. adımın bir parçası olarak, bu açılış gerçekleştirilden birkaç sene sonra, astronotlar, Deep Space Transport içerisinde 400 gün kadar yaşayacak.

Takvimlerimizde 2030 senesini gördüğümüzde ise NASA, Deep Space Transport’u yeniden stoklayacak, SLS roketleri ile Mars tayfası, Deep Space Transport’a gönderilecek. Bu adımdan sonra da, gerçek bir yolculuk başlayacak Mars’a. Tabii böyle bir projeye kimlerin dahil olacağını henüz bilemiyoruz. Fakat astronotların, senelerde bir tüp içerisinde, tamamen karanlık bir boşlukta yaşayacaklarını düşünürsek, kendilerinin bayağı bir sabırlı olması gerekecek. Çünkü bu tür durumlarda, ortaya kolayca zihinsel problemler çıkabilir.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Call of Duty: WWII Ön İnceleme yazımıza, Outlast 2 inceleme yazımıza ve Call of Duty: WWII için neden heyecanlanmamanızı söylediğimiz fikir yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.