Mutluluğu ölçmek artık cebimizde!

Mutluluğu ölçmek artık cebimizde!

Mutluyken mutsuz hissetmeye artık son!

Cambridge Üniversitesi mutluluğu ölçen bir uygulama geliştirdiklerini açıkladı. Bu uygulamayı ise insan sağlığını iyi yönde etkileyen akıllı telefonlar projesinin bir parçası olarak geliştirdiklerini söyledi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Emotion Sense isimli uygulama; kullanıcının nerde olduğu ve  bulunduğu ortamın ne kadar gürültülü olduğunun bilgisini topladı ve kendi ruh haline göre belirtilen raporla birleştirildi.Bu uygulama Cambridge bilgisayar laboratuvarında işlendi.

Dr. Jason Rentfrow ” Bundan önceki birçok uygulama sadece kullanıcının mutlu, üzgün ya da kızgın olduğu gibi ruh hali durumlarına baktı. Bu uygulamada ise amacımız daha esnek bir yaklaşım ile farklı ruh hallerinin insanlarda nasıl çeşitlilik gösterdiğini saptamak “ dedi.

Dr Neal Lathia ise  ” bunun bir kesif yolculuğu” olduğunu belirtirken, kullanıcılarının  ruh hallerinin nasıl değiştiğini görebileceğini söylüyor. Ayrıca Lathia “Bu uygulama kişilerin çevresini nasıl algıladığını ve gün içerisinde nasıl davrandıklarını ortaya koyuyor” dedi.

gulenyuzBu uygulama şuanda sadece Android işletim sistemine sahip olan kullanıcılar için fakat en kısa zamanda diğer işletim sistemleri içinde yapılacak gibi görünüyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Yeni gelişmelerle sizlerleyiz. Takipte kalın.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.