Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 25.06.2021

MSI ekibinin MAG CH130 X model koltuğu da, MSI kalitesini kullandığımız sistemimizin bir parçası oldu. Zaten, Leadergamer donanımı olarak aşırı büyük çoğunlukta MSI kalitesine sırtımızı yaslamış bulunuyoruz. MSI MAG CH130 X inceleme yazımızda, edinip deneyimleme şansını elde etmiş olduğumuz bu koltuktan bahsedeceğiz. Kullanıcısına ne sunuyor, oyuncuyu rahat ettiriyor mu, özellikleri nedir gibi soruların hepsine, MSI MAG CH130 X inceleme yazımızda olabildiğince yanıt getirmeye çalışacağız.

MSI MAG CH130 X nasıl görünüyor?

Şöyle, kenardan baktığımız zaman gerçekten hoş bir görüntüye sahip olduğunu söyleyebiliriz. Yani, diğer birçok oyuncu koltukları gibi renkli renkli değil, siyah üzerinde durulmuş. Bu da, açıkçası koltuğa premium bir görüntü sağlamış. Siyah deri ve yumuşak siyah kadife kullanılmış genel olarak. Siyah rengin üzerinden geçen beyaz dikişler, koltuğa güzel bir hava katıyor. Koltuğa ilk baktığınızda ise, beyaz bir MSI ejderha sembolü görüyorsunuz. Çünkü hem rengi kendisini belli etmesini sağlıyor hem de gözünüze çarpan ilk yerde bulunuyor.

Her ne kadar görüntü bazında bu kadar hoş olsa da, hoşumuza gitmeyen noktalar da oldu elbette. Bunun en başında ise kollarımızı yaslayabileceğimiz kol dayama yerleri geliyor. Plastik görüntüsü ile birlikte, koltuktaki o premium havayı bir tık aşağı çekiyor. Kol dayama yerlerinin ses çıkarması ve kullanım açısından günümüz oyuncu koltuklarının sunduğu 4D kol dayama yerlerinin sunduğu imkanlardan uzak olması, üzücü ve açıkçası böyle bir görüntüye sahip koltuk için kırıcı geldi.

MSI MAG CH130 X neler sunuyor?

MSI MAG CH130 X, 150 dereceye kadar yatabiliyor. Bu, gerçekten çok güzel bir oran kesinlikle. Dahası da, 15 dereceye kadar da oynatma şansınız oluyor. Yani, teorik olarak oyun ve iş yaparken, koltuk size olabildiğince rahatlık sunuyor. Dahası da, koltuk maksimum 150 kilograma kadar destekliyor. Yani, güçlü diyebileceğimiz bir yapıda olduğunu söylemek mümkün. Eğer 185 santimetreden daha uzunsa boyunuz, biraz üzebilir. Koltuk, 165 ile 185 santimetre boya sahip insanlar için tasarlanmış.

165cm ile 185cm aralığındaki boydan daha uzun veya kısaysanız, koltukta yer alan yastıkların tam oturmaması gibi bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Bu da, sürekli olarak yastıkları düzeltmenize yol açabilir. Rahatlıktan ziyade işkenceye dönüşebilir. Tabii, buna alternatif olarak da yapabileceğiniz şeyler var. Mesela, yastıklar koltuğa yapışık olmadığı için kendinize özel bir yastık ile olayı düzeltme şansınız bulunuyor.

Eğer bir şeyleri evde toplama, yapma konusunda sıkıntılar yaşıyorsanız, MSI MAG CH130 X model bu koltuk sizi bu konuda rahatlatacak demektir. MSI MAG CH130 X’in parçalarını bir araya getirmek fazlasıyla rahat. Kendi başınıza, herhangi başka biri olmadan da rahatça toplayabiliyor ve kullanmaya başlayabiliyorsunuz. MSI ekibi, oturma yerini, sırt yaslama yerini ve kol yaslama yerini zaten kurulu bir şekilde gönderiyor. Geriye sadece pistonu, ayakları falan takmak kalıyor. Bu da, cidden problem olmuyor.

MSI MAG CH130 X inceleme sonucu nedir?

MSI MAG CH130 X, bazı şartları sağlarsanız çok güzel bir tecrübe sunuyor. Daha önce de dediğimiz gibi 150kg üstü değilseniz, 165cm ile 185cm aralığında bir boya sahipseniz mis gibisiniz demektir. Görüntü itibari ile de fazlasıyla premium bir yapıda. Eğer koltuk almak gibi bir düşünceniz varsa ve kol dayama yerleri, göze alabileceğiniz bir detaysa, kesinlikle tavsiye edebileceğimiz bir koltuk olduğunu belirtebiliriz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.