MSI B150M Mortar Arctic İnceleme

MSI B150M Mortar Arctic İnceleme

Çekilişimizden bu anakartı kazanabilirsiniz.

MSI anakart ailesinden olan B150M Mortar Arctic, şu sıralar Facebook çekilişimiz ile belli olacak sahibini bekliyor. Çekilişimiz devam ederken, sizler için bu ürüne küçük bir inceleme yazmak istedik. Böylece çekilişimize katılanlar veya PC toplama telaşı içerisinde olan oyuncular, rahatlıkla seçimlerini yapabilirler bu incelemeden de yararlanarak. İsterseniz çok fazla vakit kaybetmeden inceleme yazımıza geçelim.

B150M Mortar Arctic

MSI B150M Mortar Arctic aslında Arsenal Gaming serisinden bir anakart ve fiyatının üzerinde olan bazı özellikler sunuyor oyunculara. Bu özelliklerden ilki, iki adet M2 SSD yuvası ve bu yuvalar Turbo M.2 32Gb/s değerinde. Ayrıca yine bu kart ile benzer fiyatta olan anakartlarda bulunmayan başka bir özellik olan, Type C Usb 3.1 da MSI B150M Mortar Arctic içerisinde oyuncuları bekliyor. DDR4-2133 destekleyen ve LGA 1151 soketi ile 6. nesil Intel işlemcilerine destek verebilen bu anakart, ikili Crossfire desteği sunuyor. Bu destek sayesinde 2 adet AMD ekran kartını aynı anda çalıştırıp, oyunlardan çok daha iyi performans alabiliyorsunuz.

Turbo M.2 32Gb/s + SATA 6Gb/s ve 4K UHD desteği sunan MSI B150M Mortar Arctic, beyaz renkte oyuncu LED ışıkları sunuyor. Böylece görsel olarak da bir adım öne çıkıyor. Audio Boost özelliği sayesinde ise stüdyo seviyesindeki ses kalitelerine ulaşabiliyor, nefes kesici, kristal berraklığında ses ve müzik deneyimini 6 kanal üzerinden ya da yüksek empedanslı kulaklıklarınızla yaşayabilecek, oyununuzu avucunuzun içerisinde tutabileceksiniz. Ayrıca MSI Dragon Eye ile YouTube videolarını ya da Twitch yayınlarını izlerken aynı anda oyun oynayabileceksiniz.

B150M Mortar Arctic

387 TL fiyat etiketi ile Türkiye’de satışta olan bu MSI anakartı, çevrim içi oyun oynayanlara da bir güzellik sunuyor. Çünkü kart içerisinde oyunlar için optimize edilmiş bir bant genişliği yönetimi bulunuyor. MSI GAMING LAN Manager ve sizin bu anakartınız birleştiği zaman, öncelikli olarak internet trafiğinde yer alıyorsunuz ve oyununuzda minimum gecikme rakamlarına ulaşıyorsunuz. Bu da sizi çevrim içi oyunların kralı yapmaya yetiyor. Tabii eğer yeteneğiniz de varsa. Tüm bunların haricinde, son olarak biraz daha fazla detay vermek gerekirse; cihazımız DDR4 RAM 2133 MHz değerine sahip ve Intel i7 desteği de vermekte. 2 adet USB 2.0 girişi bulunan bu anakart, ayrıca DirectX 12 desteği de barındırıyor. LAN değerleri ise 10/100/1000*1.

Yani anlayacağınız, MSI B150M Mortar Arctic vereceğiniz paraya değecek bir anakart. Özellikle diğer parçalarınızı da güzel seçerseniz, çok güzel oyun deneyimleri yaşayabilirsiniz. Eğer şimdilik böyle bir anakart için para harcamayı düşünmüyorsanız, Facebook çekilişimize katılmayı da deneyebilirsiniz.

msi-b150m-mortar-arctic-bit-tech-small

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın