Mr. Robot’un 2. sezonu başlıyor! (Spoiler’sız)

Mr. Robot’un 2. sezonu başlıyor! (Spoiler’sız)

Aman bilgisayarları kapatın, internetleri kesin! Mr. Robot geliyor!

Mr. Robot; çıktığı zaman olmasa bile, sonradan hak ettiği ilgiyi toplayan ama yine de büyük kitlelere ulaşamamış efsane dizilerden. İlk sezonunu ağızlarımızın suyu aka aka, dumurdan dumura koşa koşa izlediğimiz dizinin 2. sezonu 13 Temmuz 2016’da başlayacak. Şimdi; bu yazıyı, diziyi izlememiş ama bu yazıyı okuduktan sonra kesinlikle izleyecek olanlar için spoiler’sız yazdık. Mr. Robot’un 1. sezonunu bir özet halinde toparladığımız, bol spoiler’lı yazımız için buraya tıklayın.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Lmrrrobt

Mr. Robot, Elliot isimli bir bilgisayar korsanının hikayesini anlatıyor. Karakterimiz, FRP oyunlarında “kaotik iyi” olarak sınıflandırabileceğimiz türden. Yani, iyilerin tarafında ama aklındaki iyiliğe ulaşabilmek için, toplumun bütün kurallarını çiğneyebilecek kadar gözü kara tiplerden. Zaten sadece bu bile diziyi tek başına satmaya yetiyor. Çünkü; bir çok filmde ve dizide melek timsali iyileri ve kötünün en beteri kötüleri görüyoruz. Mr. Robot bu noktada yani, karakter gelişimi ve anlatımı noktasında çok iyi bir çizgide; çünkü bütün karakterler siz, biz gibi insanlar. Herkesin hataları ve eksiklikleri var ve dizi bunları çok iyi yansıtıyor. Dizi, her yönüyle çok iyi ama hikaye haricinde en ilgi çeken noktasının karakterler olduğunu düşünüyoruz. 

Dizinin tüm hikayesi genellikle Elliot etrafında dönüyor. Çok yetenekli bir bilgisayar korsanı olan Elliot; sabahları bilgisayar korsanlığına karşı güvenlik sağlayan bir şirkette çalışırken, geceleri de toplumun kara lekelerinin peşinde koşuyor. Bu insanlar, genellikle çocuk tecavüzcüleri ve uyuşturucu kaçakçıları gibi insanlar ve Elliot hepsini “hack’leyip” polisin eline teslim ediyor. Evet, ondan bahsetmeyi unuttuk. Elliot, dizinin daha başlarında kendini bize tanıtırken bundan bahsediyor. Kendisi; bilgisayarları değil, insanları ele geçiriyor. Yani “hack’liyor”. Şimdi soruyoruz. “Bir dizi daha ne kadar orijinal olabilir?”

13 Temmuz 2016’yı sabırsızlıkla bekliyoruz. Mr. Robot’u hala izlemediyseniz kesinlikle izlemenizi, izleyenlere de spoiler’lı yazımıza bir göz atmalarını tavsiye ediyoruz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.