Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 28.12.2022

Mortal Shell, Epic Games Store üzerinde geçici olarak ücretsiz oldu. PC oyuncuları oyunun ücretsiz kopyasını önümüzdeki 24 saat boyunca EGS portalından indirebilirler. Siz de şimdi Mortal Shell sahibi olmak istiyorsanız, elinizi çabuk tutun. Zira, belirttiğimiz gibi, sadece 24 saatlik bir süreniz var. Yani, aynı kampanya yarın devam etmeyecek. Şimdi, sizlere oyunu nasıl alacağınızı detaylı bir şekilde anlatacağız. Hadi, detaylara geçelim.

Mortal Shell ücretsiz olarak nasıl alınır?

Şu anda bedava olarak Mortal Shell sahibi olmak için buraya tıklayabilirsiniz. Şimdi, normal satın alım yapar gibi hesabınıza eklemeniz gerekiyor. Oyun, bu aşamadan sonra tamamen sizin oluyor. Dilediğiniz zaman oyunu indirip oynayabiliyorsunuz. Dahası da, gelecek günler için de gizemli oyunlar var, Epic Games mağazası üzerinde. Yani, yine büyük bütçeli oyunlar gelecektir. Daha önce Grand Theft Auto V bile veren Epic Games, her şey yapar. Mortal Shell'i, hesabınıza eklemek için yarına kadar zamanınız var. Bu yüzden, elinizi çabuk tutun!

Mortal Shell ücretsiz haberimizi bitirmeden önce, bir de oyundan bahsedelim. Aksiyon rol yapma video oyunu Mortal Shell, Cold Symmetry tarafından oluşturuldu ve Playstack tarafından yayınlandı. 18 Ağustos 2020'de PlayStation 4, Xbox One ve Microsoft Windows için satışa çıktı. Yeniden düzenlenmiş bir sürüm olan Mortal Shell Enhanced Edition, 4 Mart 2021'de PlayStation 5 ve Xbox Series X/S için ve 18 Kasım 2021'de Amazon Luna için satışa çıktı. 19 Aralık 2022'de Nintendo Switch için tüm DLC'leri içeren Complete Edition adlı bir port yayınlandı.

Başlığı Amerikalı bağımsız bir oyun geliştiricisi olan Cold Symmetry yarattı. Playstack, 18 Ağustos 2020'de Xbox One, PlayStation 4 ve Microsoft Windows için piyasaya sürdü. Ekim 2020'de, Yunan black metal grubu Rotting Christ'ın alternatif müziğini, yeni kabuk tonlarını, yeni bir görevi, bir kamera modunu ve daha fazlasını içeren "Rotting Autumn" güncellemesi kullanıma çıktı.

Nedir bu oyunun geçmişi?

Mortal Shell ücretsiz  haberimizi bitirmeden, bir de geçmişinden bahsedelim. Mortal Shell'in yaratıcıları piyasada daha yoğun duygusal video oyunlarına ihtiyaç olduğunu gördüler. Ayrıca, bunu doldurmaya karar verdiler. Kasvetli bir atmosfere ve oyunculara şifreli bilgiler veren karakterlere ve zorlu yakın dövüşe odaklanan bir oynanışa sahip olan 2011 yapımı Dark Souls oyunundan ilham aldılar, ancak yine de yenilik yapmak ve temaya kendi yorumlarını getirmek istediler.

İlk prototipte Dungeonhaven adını kullanan oyunun geliştiricileri, Dark Souls oyunlarıyla uyumsuz olduğunu düşündükleri için prosedürel üretimi kullanmamaya karar verdiler. Bunun yerine, oyunun ortamlarını elle tasarlamaya karar verdiler, böylece oyuncular bir macerada olduklarını ve bir ortam olarak anlamlı bir yeri keşfettiklerini hissedeceklerdi. Oyunun yeniden elden geçen bir sürümü olan Mortal Shell Enhanced Edition, 4 Mart 2021'de PlayStation 5 ve Xbox Series X/S için piyasaya çıktı ve 18 Kasım 2021'de Amazon Luna'da satışa çıktı.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.