Mobil RPG, Harry Potter: Hogwarts Mystery önümüzdeki yıl geliyor

Mobil RPG, Harry Potter: Hogwarts Mystery önümüzdeki yıl geliyor

Harry Potter hayranlarına güzel bir haber.

Mobil cihazlar için geliştirilen yeni Harry Potter: Hogwarts Mystery oyunu için resmi bilgilendirme, serinin resmi sitesi Pottermore tarafından yapıldı. Oyunu, beğenilen mobil oyunlarıyla tanınan Jam City firması geliştiriyor. RPG türünde geliştirilen oyunun Pokémon GO tarzında olacağı gelen haberler arasında. Özellikle serinin hayranlarına hitap edecek yapımda kendi karakterimizi oluşturarak, Harry Potter’ın gizemli dünyasındaki kişilerle etkileşime geçebileceğimiz ve karakterimizi geliştirebileceğimiz gibi özellikler bildiriliyor. Ayrıca oyunun PC veya herhangi bir konsol için duyurulmaması, sadece mobil cihazlara çıkacağının bildirilmesi maceranın her an yakında olabileceği anlamını ifade ediyor.

Mobil RPG, Harry Potter: Hogwarts Mystery önümüzdeki yıl geliyor

Harry Potter: Hogwarts Mystery ile birlikte oyuncular bir sihirbazlık okulu öğrencisi gibi hissedebilecekler. Bu da Harry Potter evreninin bir kişisi olmak demek oluyor. Markanın hayranları için heyecan verici bir gelişme. Böylelikle Duelling Clup’ta yarışabilmek, derslere girerek farklı büyüler ve etkileşimler elde edebilmek ve Harry Potter dünyasının karakterleriyle vakit geçirebilmek kulağa ilginç geliyor doğrusu. Ayrıca oyunun ismine bakıldığında kitaplarındaki hikâyelere paralel biçimde farklı gizemlerin barındırıldığı da fark ediliyor. Harry Potter’ın en önemli özelliği anlatımıyla şaşırtmaktır zaten. Ana hikâyeye bağlı kalıp kalmayacağı hakkında bir bilgi bulunmamakla birlikte hangi zamanda geçeceği de henüz belli değil lakin oldukça ilginç bir deneyim sunacağı da aşikâr.

J.K. Rowling’in kitabını bastırabilmek için kadın olduğunu bile saklamasına neden olan kısaltmalar seçmesinden başlayıp milyonlarca okuyucuya ulaşan, filmleri çekilen bir seri haline gelen markanın oyununa da ilginin büyük olacağını beklemek şaşırtıcı olmasa gerek. Mobil cihazlar için gelecek Harry Potter: Hogwarts Mystery oyunu için yeni bilgilerin verilmesini beklemekten başka çare yok zira markanın en iyi yaptığı şey merak ettirmek…

1 kişiye çekiliş ile Dead Rising 4: Frank’s Big Package (PlayStation 4) veriyoruz

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın