Menü
https://leadergamer.com.tr/mafia-iiide-bir-cok-lisansli-muzik-olacak/
Crown and Council 24 Nisan 2016 13:14

Minecraft’ın yapımcısı Mojang’dan yeni, ücretsiz strateji oyunu: Crown and Council!

Basit ama eğlenceli görünüyor.


Minecraft’ın yapımcısı Mojang, Steam üzerinde yeni strateji oyunu Crown and Council‘i yayımladı.

Crown and Council, oyun yapımcılarının toplanıp genellikle 24 saat ya da 72 saat gibi kısa zaman aralıklarında yeni oyunları planlayıp, tasarlayıp, geliştirdikleri “game jam” adı verilen organizasyonların birinde yapımcının tasarımcılarından Henrik Pettersson tarafından geliştirilmiş. 

Oyuncuların düşman krallar tarafından yönetilen toprakları ele geçirmekle görevlendirildiği Crown and Council, basit oynanışıyla dikkat çekiyor. Ordunuzla birlikte saldırmak için etrafınızdaki topraklara tıklamanız yeterli. Kazanılan ganimetlerle ise ordunuzu geliştirmenin yanı sıra topraklarınızın etrafına koruma kaleleri inşa edebilir, deniz saldırıları düzenleyebilir, hatta üniversiteler inşa ederek savaşı farklı bir boyuta taşıyabilirsiniz. Herhangi bir zaman kısıtlaması olmayan oyun, siz ne zaman isterseniz o zaman sona eriyor. 

Kullanıcılar tarafından karışık yorumlar alan Crown and Council’i denemek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz. Oyunun Steam mağazası üzerinde ücretsiz olarak yer aldığını bir kez daha hatırlatalım. 

İsmail Emre Akcan Editör