Menü
https://leadergamer.com.tr/ryan-reynolds-rainbow-six-siege-filmi/
Microsoft , Xbox 13 Temmuz 2017 10:58

Microsoft, yeni nesil Xbox konsolunu tasarlamaya başladı bile

Xbox One X tabii ki Microsoft için konsolların sonu olmayacaktı. Acaba yeni konsolun adı ne olacak? Kod adı belli olmuş.


Eğer bir konsol oyuncusuysanız, şu sıralar satın alabileceğiniz çok fazla konsol var piyasada ve bu gidişle, o konsollar hiç azalmayacak. Aksine, sürekli olarak yenisi çıkmaya devam edecek. Mesela, şu an bir oyuncu PlayStation 4, PlayStation 4 Pro, Xbox One, Xbox One S, Xbox One X veya Nintendo Switch konsollarını tercih edebilir. Piyasada bu kadar geniş konsol yelpazesi varken, görülen o ki Microsoft ve Sony de konsol üretimini azaltmak istemiyor. Şöyle kısaca öncelikle Sony cephesini hatırlayalım. Sony hakkında aldığımız son söylentiler, tabii ki PlayStation 5 ve Nintendo Switch tarzı bir konsol idi. Microsoft ekibinden hiçbir söylenti almıyorduk çünkü Xbox One X daha yeni duyuruldu ve konsol piyasaya çıkmadı bile. Fakat bugün, bu durum değişti ve güvenilir bir kaynak, Microsoft ekibinin yeni nesil Xbox konsolunu tasarlamaya başladığını, bu konsolun bir kod ada sahip olduğunu belirtti.

Microsoft, yeni nesil Xbox konsolunu tasarlamaya başladı bile

Bugüne kadar Microsoft ve özellikle de Windows işletim sistemi hakkında birçok doğru haber sızdırılan Windows Central yazarlarından Jez C‏, Twitter üzerinden bir gönderi paylaştı ve bu gönderide, “Yeni Xbox tasarlanmaya başladı.” dedi. Ardından da konsolun bir kod ada bile sahip olduğunu belirtti. Tabii ki konsol hakkında başka hiçbir şey paylaşmamış olan Jez C‏, herkesi de merakta bıraktı. Henüz duyurulmuş olan yeni konsolunu bile piyasaya sürmemiş olan ekip, yeni nesil bir konsolu ne zamana düşünüyor acaba? Çünkü Jez C, en az 3 sene sonra çıkacak diyor bu konsol için. Aslında oldukça da haklı sayılır.

Tüm bunların haricinde, en iyi PS4 oyunları yazımıza, en iyi oyun televizyonları yazımıza, Steam deneyiminizi zenginleştirebilecek 8 yazılım yazımıza ve Minecraft Story Mode – Sezon 2 – Bölüm 1: Hero in Residence inceleme yazımıza göz atabilirsiniz. Son olarak, bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Kaan GEZER Editör