Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 16.03.2020

Microsoft ekibi, yolda olan Xbox Series X konsolları ile bizlerle buluşturulacak olan yeni oyun kolu tanıtımını yaptı. Bu oyun kolu, Xbox konsolları ile birlikte olacak ve işin en sevindirici kısmı da, Windows 10 uyumlu olacak. Yani, PC oyuncuları satın alıp PC’lerinde kullanabilecek.

Bu yeni Xbox Series X oyun kolu, yeni bir D-Pad’e de sahip. Tabii, aynı zamanda Bluetooth Low Energy olarak da bilinen BTLE gibi bir özelliği de bulunuyor. Tuşlara bastığınız anda gecikme olmadan oyunda istediğinizi yapabilmeniz için de DLI özelliği mevcut.

Microsoft ekibi yolda olan Xbox Series X oyun kolu hakkında, “Yeni D-Pad, insanların oynadığı oyunlar için performansı ve erişilebilirliği artırması için var. Günümüzde çok çeşitli oyun türlerine ve kişisel oyun tarzlarına baktığımızda, oyuncuların D-Pad’i birçok farklı şekilde kullanıyor olduğunu görebiliyoruz. Bu yüzden elit oyun kollarımızda değiştirilebilir D-Pad bulunur. Bazı oyunlar için, iyi ayarlanmış kenarlara sahip net kardinal yönlere (yukarı, aşağı, sol, sağ) sahip olmak, oyuncuların ihtiyaç duyduğu şeydir ve çapraz bunun için mükemmeldir.” şeklinde açıklamada bulundu.

Eğer yolda olan yeni Xbox Series X ve kablosuz oyun kolu dikkatinizi çekmeyi başardıysa, çok yakında bizlerle olacağını belirtmemizde fayda var. Verilen bilgilere göre 2020 yılının tatil aylarında yeni kollar bizlerle olacak. Her ne kadar çekici ve hoş bir oyun kolu gibi görünse de, denemeden nasıl bir şey olduğunu bilemeyeceğiz gibi görünüyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.