Bill Gates Microsoft yönetiminden çekildiğini açıkladı

Bill Gates Microsoft yönetiminden çekildiğini açıkladı

Bill Gates Microsoft şirketinden ziyade hayırseverlik ile uğraşacağını dile getirdi.

Windows’un kurucusu olan Bill Gates Microsoft yönetiminden çekildiğini açıkladı ve açıklamaları bununla kalmadı. LinkedIn üzerinde yapmış olduğu bir blog göndersinde, bundan sonra hayırseverlik işlerine odaklanacağını dile getirdi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Bill Gates, “Küresel sağlık ve kalkınma, eğitim ve iklim değişikliği ile mücadelede artan katılımım dahil olmak üzere hayırsever işlere daha fazla zaman ayırmak için hizmet verdiğim her iki kamu kurulundan da, yani Microsoft ve Berkshire Hathaway’den vazgeçme kararı aldım.” dedi.

Yine aynı yazıda, “Berkshire şirketlerinde ve Microsoft’taki liderlik hiç bu kadar güçlü olmamıştı, bu yüzden bu adımı atmanın tam zamanı.” diyerek açıklamasına devam etti. Ardından, “Microsoft her zaman hayatımın önemli bir parçası olacak ve vizyonun şekillenmesine ve şirketin iddialı hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmak için Satya ve teknik liderlikle iletişim içerisinde olmaya devam edeceğim. Şirketin kaydettiği ilerleme ve dünyaya nasıl fayda sağlayabileceği konusunda her zamankinden daha iyimser hissediyorum.” dedi.

65 yaşındaki milyarderin aynı zamanda 2008 yılında Microsoft yönetiminden ayrıldığını da hatırlatmakta fayda var. İlk ayrılığında daha çok bir danışman rolünü üstlenmişti. Şimdi ise, elini şirketten daha fazla çekecek gibi görünüyor.

Bill Gates ile Microsoft yönetiminin yollarını ayırması şirketi nasıl etkiler bilemiyoruz fakat kötü etkilememesi için iletişimi kesmeyeceğini bilmek de umut verici. Umarız ki, hayalindeki hayatı ve hayırseverliği gerçekleştirebilir. Adını tarihe kazımayı başaracak nadir insanlardan bir tanesinden bahsediyoruz sonuçta.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.