Menü
https://leadergamer.com.tr/anthem-xbox-one-x-tanitim/
Xbox One X 16 Haziran 2017 11:23

Microsoft, henüz hazır olmayan Xbox One X özel oyunlarını göstermedi

Phil Spencer: “2-3 yıla kadar hazır olmayacak oyunlarımız var, bunları şimdiden göstermenin anlamı yok.”


Konsolların sahip olduğu özel oyunlar, oyuncular için önemli bir yerde bulunmaktadır. Yalnızca o konsolu satın aldığımızda deneyimleyebildiğiniz bu oyunlar, genellikle yüksek bütçeli ve oldukça kaliteli oyunlar olarak karşımıza çıkar. Bunu en iyi, Horizon: Zero Dawn ve Uncharted serisi gibi PlayStation’a özel oyunlarda biliyoruz. Kendine özel oyunlara tabii ki sahip olan Xbox ailesinin ise, yine de geride kaldığı aşikar. Xbox One X de kendine ait çok az sayıda büyük özel oyun ile geldiği için eleştirilirken, Microsoft’tan Phil Spencer bu duruma bir açıklık getirdi.

Microsoft Xbox One X

E3 2017 sırasında verdiği bir röportajda bu konu hakkında konuşan Xbox’ın başı, kendilerinin de büyük özel oyunlarının olduğunu belirtti. Açıklaması sırasında Xbox’ın geleceğinin şirketin her adımı tarafından güvence altında tutulduğundan bahseden Phil Spencer, bu konuda soruları olanların içini rahatlatıyor. Xbox’ın geleceği derken, güncel ve kaliteli oyunlar alıp almayacağından bahsediyor tabii ki. Oyun duyurularına söz geldiğinde ise, bizleri oldukça heyecanlandıran bir açıklama ile karşılaşıyoruz.

Phil Spencer, “Durduğum yerden bakıp da, ekrana bir tanıtım videosu koymak benim için oldukça kolay olurdu. Ancak oyunun çıkış yapmasına 2 veya 3 yıl olduğunu bildiğim zaman, bunu yapmak istemiyorum.” açıklaması ile bizleri neden özel oyunların tanıtılmadığı sorusunun cevabına götürüyor. Yeni bir soru daha bunun kapanmasıyla ortaya çıkıyor, Microsoft neden Xbox One X gibi bir konsolu tanıtacağını bilmesine rağmen; bu oyunların çalışmalarını önceden başlatmadı?

Tüm bunların haricinde, Sony sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Ubisoft sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Bethesda sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Microsoft sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, EA Play 2017 sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza göz atabilirsiniz. Bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Yaşar Baturalp Editör