Canlı LeadergamerTV Sea of Thieves oynuyoruz

Microsoft, oyun geliştirirken Xbox One X konsolunu önde tutuyor

Microsoft, oyun geliştirirken Xbox One X konsolunu önde tutuyor

Yoksa, Microsoft'un da mı gözü bizim cüzdanlarımızda artık?

Microsoft şirketinden uzun uzun bahsetmeye gerek yok herhalde. Sonuçta, hemen hemen her evde imzasını bulunduruyor bu koca şirket. Bu haberimize konuk olmasındaki sebep, şirketin artık oyun geliştirirken daha çok Xbox One X konsolu üzerinde odaklanıyor olması ve elimizde halihazırda bulunan konsol ailesinin diğer üyelerini bir kenara kaldırmamızı istiyor olması. Kenarlardan köşelerden, “Elbette böyle olacak. Ya ne yapacaklardı?” tepkilerini duyar gibiyiz. Aman, sakin. Yazımızın devamında tam olarak ne demek istediğimizi anlatıyoruz zaten. Önce bir açıklamalarımıza kulak verin, sonra muhtemelen bu isyanımıza hak vereceksiniz.

Microsoft, oyun geliştirirken Xbox One X konsolunu önde tutuyor

Son zamanlarda sizlerle paylaşmış olduğumuz Fable haberlerine rast gelmişsinizdir muhtemelen. Önce bir söylenti olarak başladı, sonralarda ise şirket tarafından yapılan açıklamalarla örtüştü ve an itibariyle, bizim gözümüzde de yüksek ihtimalle doğru bu haberler. Playground Games ekibinin yaratıcı yönetmeni olan Ralph Fulton, Daily Star Online ile yapmış olduğu bir röportaj esnasında, ekibin yolda olan yapımının Xbox One X‘e göre yapıldığını anlatan cümleler dile getirmişti.

Hatırlarsanız Fable haberimizde de, Playground Games ekibine Fable görevini Microsoft‘un verdiğini söylemiştik. Hatta, Microsoft‘un birtakım yatırımlar yapacağını da söylemiştik bahsini ettiğimiz haberimizde. Playground Games ekibinin yetkili bir ağabeyi olan Ralph Fulton‘un, yolda olan oyunun Xbox One X‘e göre yapılıyor olduğunu dile getirmesi, bize birçok şey anlatıyor aslında. Bunun anlamı, Xbox One platform ailesinin, son çıkan konsol kadar kaliteli içeriklere sahip olmaması demek. Yani, oyun öncelikle ailenin yeni ferdine göre yapılıyor, sonra ise diğer eski ve güçsüz konsollar için düşürülüyor. Yani, oyunları tam kalitesinde oynayabilmek için, Xbox One X‘e yükseltmemiz şart gibi bir şey. Microsoft gözlerini cüzdanlarımıza mı dikti yoksa?

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın