Kaçıranlar için: Microsoft sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar

Kaçıranlar için: Microsoft sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar

Uzun zamandır, Microsoft cephesinden bu kadar güzel bir E3 sunumu izlememiştik. İlaç gibi geldi.

E3 2017, ilk sunumu ile başladı ve tüm oyuncular için de oldukça heyecanlı günler başladı. E3 2017, Microsoft tarafından gerçekleştirilen bir sunum ile kendisini gösterdi. Bizlere soracak olursanız, Microsoft oldukça etkileyici bir sunum ile çıktı karşımıza. Yeni konsol duyurusundan tutun da, yepyeni oyunlara kadar. Ağzımız açık izledik bu sunumu. Peki, bu sunum sırasında hangi oyunlar gösterildi? Bu sorunun cevabını, bu haberimizde vereceğiz. Çünkü herkes konferansı canlı bir şekilde takip etmemiş olabilir ve nelerin duyurulduğunu görmek için de 200 tane linke tıklamak istemiyor olabilir. Bu yazımız ile, tek bir sayfada, tüm Microsoft duyurularına ulaşabileceksiniz. İşte Microsoft sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar ve diğer şeyler!

Kaçıranlar için: Microsoft sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar

Xbox One X

Microsoft, sunumuna oldukça büyük bir gelişme başladı. Uzun zamandır beklediğimiz Project Scorpio, Xbox One X adı altında duyuruldu. Yapılan açıklamalara göre, konsolun fiyatı 500 Dolar olacak. Konsolun, 2000 TL üzerinde bir fiyat ile ülkemize girmesi bekleniyor. Birçok oyunu doğal 4K/60 FPS değerlerinde çalıştırabilecek olan bu konsolun çıkış tarihi ise 7 Kasım 2017.

Orijinal Xbox oyunları için Geriye Uyumluluk desteği

Şu an sadece Xbox 360 oyunları için Geriye Uyumluluk sistemi sağlayan Microsoft, sunumu sırasında, bu sisteme orijinal Xbox oyunlarının katılacağını da belirtti. Çok yakın bir zamanda Geriye Uyumluluk sistemi içerisine girecek olan bu destek ile birlikte, birçok klasik oyunu, oyuncular oynayabilecek. Ayrıca bu orijinal oyunların birkaçında Xbox One X desteği de bulunacak. Hem oyunların çözünürlüğü artmış olacak, hem de FPS değeri.

Birçok oyuna Xbox One X desteği

Geriye Uyumluluk sistemine orijinal Xbox desteği geldiği gibi, birçok Xbox One oyunlarına da Xbox One X desteği geliyor. Bu destek sayesinde, oyunlarda grafik seviyesi artacak, çözünürlükler ve FPS değerleri iyileştirilecek. Peki, hangi oyunlar Xbox One X desteği alacak? Sayılacak onlarca oyun var, resmi liste önümüzdeki günlerde yayımlanacaktır. Bizlerin yayın sırasında yakaladığı oyunlar ise Gears of War 4, Forza Horizon 3, Killer Instinct, Halo Wars 2, Minecraft, Final Fantasy XV, The Witcher 3: Wild Hunt, Rocket League ve Resident Evil 7 oldu.

Forza Motorsport 7

Forza Motorsport 7, Xbox One X konsolunun baş oyunu olarak duyuruldu. Yapılan açıklamalara göre Forza Motorsport 7, dinamik hava şartlarını içerisinde bulunduracak. Xbox One X konsolunda ise doğal 4K çözünürlük ile, 60 FPS değerinde çalışacak. Ayrıca bu oyun ile dünyada ilk defa, gerçek bir arabanın tanıtımı da yapılacak. Son olarak söyleyelim, bu oyun çıkışını 3 Ekim 2017 tarihinde gerçekleştirecek.

Metro Exodus

Metro Exodus, oldukça sürpriz bir şekilde Microsoft sunumu sırasında duyuruldu. PC, Xbox One ailesi ve PlayStation 4 ailesi için çıkışını gerçekleştirecek olan bu oyun, yarım açık dünya sistemine sahip olacak. Fakat ne yazık ki oyun hakkında daha fazla bilgiye sahip değiliz.

Assassin’s Creed Origins

Yeni Metro oyunu gibi, Assassin’s Creed Origins oyunu da bu sunuma damgasını vurdu. Xbox One X konsolunda bir oynanış videosu ile tanıtılan bu oyun, açıklamalara göre Xbox One X üzerinde 4K çözünürlükte çalışıyor. Ayrıca oyunun resmi çıkış tarihi ise, daha önce söylenildiği gibi 27 Ekim 2017.

PlayerUnknown’s Battlegrounds

Gecenin en büyük sürprizlerinden bir tanesi ise PlayerUnknown’s Battlegrounds. Yapılan açıklamalara göre PlayerUnknown’s Battlegrounds, Xbox One ailesine 2017 sonu gibi katılacak ve bu oyun, Xbox One ailesine özel bir oyun olacak, kısa bir süre için. Yani PlayStation 4 oyuncuları, muhtemelen 2018 senesinin ortalarına doğru PlayerUnknown’s Battlegrounds oynayabilecek konsollarında. PC oyuncuları içinse, herhangi bir şey değişmeyecek.

State Of Decay 2

State Of Decay 2, beklenildiği gibi Microsoft sunumunda kendisini gösterdi fakat oyuncular, bu gösterimden pek memnun kalmadı. Çünkü oyun için yayımlanan videonun sonunda, bir çıkış tarihi verildi ve oyun için verilen bu çıkış tarihi, 2018 senesinin ilkbahar aylarıydı. Oyuncular, bu oyunu Xbox One X çıkışı ile oynamayı umuyorlardı, bu duyuru ne yazık ki bir hayal kırıklığı oldu. Yine de oyunu, Microsoft sunumu sırasında görmek, bizleri memnun etti.

Minecraft

E3 2017, Minecraft için de önemli bir gündü. Yapılan yeni açıklamalara göre Minecraft, Xbox One X konsolu üzerinde 4K desteği verecek. Ayrıca oyun, artık tam bir çoklu platform oyunu oldu. Çünkü oyun, neredeyse tüm konsollarda, PC cihazlarında, mobil cihazlarda ve VR cihazlarında mevcut. Bu da, Mojang ve Microsoft için oldukça önemli bir başarı, sanırım.

Black Desert

Ülkemizde ne yazık ki oynanamaz bir durumda olan Black Desert Online, Black Desert adı ile Xbox One ailesine geliyor. Bu oyunun konsol sürümü hakkında net bir şey bilmiyoruz ve bilmemize de gerek var mı, onu da bilmiyoruz. Dediğimiz gibi, oyun ne yazık ki Türkleri oynatmıyor.

Life Is Strange: Before The Storm

Life Is Strange: Before The Storm ile serinin ilk oyununun öncesine gidiyoruz. Bu oyun, Life is Strange 2 ile karıştırılmamalı. 31 Ağustos 2017 tarihinde çıkacak ve sadece 3 bölümden oluşacak. Life is Strange 2 çıkmadan önce küçük bir ısınma turu olacak diyebiliriz.

Sea of Thieves

Oldukça eğlenceli bir korsan oyunu olan Sea of Thieves, kendisini tekrar bir oynanış videosu ile gösterdi. Sea of Thieves, açıkçası son zamanlarda gördüğümüz en eğlenceli eşli oyuncu modlu bir oyuna benziyor. Oynamak için can atıyoruz.

Crackdown 3

Xbox oyuncularının çok büyük bir merakla beklediği Crackdown 3 de Microsoft sunumunun bir parçasıydı. Oldukça eğlenceli bir video ile tekrar gösterilen Crackdown 3, etkinlik alanında bulunan birçok kişiyi heyecanlandırdı. Biz mi? Pek heyecanlandık diyemeyiz. Asıl heyecan, en sona saklandı çünkü. Yavaş yavaş ona da geleceğiz.

Middle-earth: Shadow of War

Yakın bir zamanda ertelenmiş olan Middle-earth: Shadow of War, yepyeni bir oynanış videosu ile Microsoft sunumuna aksiyon kattı. Oyunun ara sahnelerindeki atışmalar ise oldukça hoşumuza gitti. Yalan yok.

Anthem

Microsoft ekibinin E3 2017 sunumu, BioWare tarafından geliştirilen Anthem ile kapandı. Daha önceden sızdırılan bilgilere göre Destiny tarzı olduğu söylenen bu oyun, gerçekten de Destiny tarzında sosyal bir yöne sahip. Fakat oynanış olarak da, sunum olarak da, grafik olarak da, Anthem gerçekten farklı bir seviyede. Ağzımız açık izledik oynanış videosunu.

Sunum sırasında gösterilen diğer oyunlar ve videoları

Gösterilen tüm oyunların liste hali

 • Anthem (Çoklu platform)
 • The Artful Escape of Francis Vendetti (Çıkışında Xbox One ailesine özel)
 • Ashen (Çıkışında Xbox One ailesine özel)
 • Assassin’s Creed: Origins (Çoklu platform)
 • Black Desert (Çıkışında Xbox One ailesine özel)
 • Code Vein (Çoklu platform)
 • Crackdown 3 (Xbox One ailesine ve Windows 10 platformlara özel)
 • Cuphead (Xbox One ailesine ve Windows 10 platformlara özel)
 • The Darwin Experiment (Çıkışında Xbox One ailesine özel)
 • Deep Rock Galactic (Çıkışında Xbox One ailesine özel)
 • Dragon Ball Fighter Z (Çoklu platform)
 • Forza Motorsport 7 (Xbox One ailesine ve Windows 10 platformlara özel)
 • The Last Night (Çıkışında Xbox One ailesine özel)
 • Life Is Strange (Çoklu platform)
 • Metro Exodus (Çoklu platform)
 • Middle-Earth: Shadow of War (Çoklu platform)
 • Minecraft (Çoklu platform)
 • Ori and the Will of the Wisps (Xbox One ailesine ve Windows 10 platformlara özel)
 • PlayerUnknown’s Battlegrounds (Çıkışında Xbox One ailesine özel)
 • Sea of Thieves (Xbox One ailesine ve Windows 10 platformlara özel)
 • State of Decay 2 (Xbox One ailesine ve Windows 10 platformlara özel)
 • Super Lucky’s Tale (Xbox One ailesine ve Windows 10 platformlara özel)
 • Tacoma (Xbox One Ailesine özel)

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Far Cry 5 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri, fiyatı, videoları ve daha fazlası yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve son olarak Need for Speed Payback çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve dahası isimli yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın