Microsoft, Xbox için Gamescom 2018 etkinlikleri adına açıklamalarda bulundu

Microsoft, Xbox için Gamescom 2018 etkinlikleri adına açıklamalarda bulundu

Yeni bir Xbox modeli derken? 8. nesil son mu buluyor?

Microsoft, 2018’de gerçekleştirilecek ve Almanya’da olan Gamescom 2018 etkinliğinde neler göstereceğinden bahsetti. Göze ilk çarpan şey, hiç şüphesiz yeni bir Xbox donanımı duyurusunun olacağı yönündeki açıklamalar. Konu bu şekilde belirsiz olunca her kafadan bir ses çıkmaması içten bile değildi. İnternetteki kullanıcılar bu açıklamaların ne anlama geldiğini ve Gamescom 2018’e gösterilecek şeyin ne olacağını tartışmaya başladılar bile.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Microsoft, Xbox için Gamescom 2018 etkinlikleri adına çarpıcı açıklamalarda bulundu

Microsoft, Xbox One için Gamescom 2018 etkinlikleri adına çarpıcı açıklamalarda bulundu

Microsoft’un resmi blog sayfasında belirttiği açıklamalara göre, Gamescom 2018’de muhtemelen Twitch üzerinden canlı yayın yapılacak. Blog sayfasına, “21 Ağustos 2018 Salı günü, öğleden sonra saat 4:30’da ekranlarınızın başında olun. Çok sayıda yeni haber, yepyeni bir Xbox donanımı ve aksesuarları hakkında yeni bilgiler alacaksınız. Ve hatta yanında size bahsetmek için can attığımız yeni özellikler ve sürprizler de acabası!” şekilde not düşülmüş.

Yeni bir Xbox donanımı mı? Cidden mi? Xbox One S ve Xbox One X’ten sonra yeni bir Xbox One modeli beklemek ne kadar mantıklı, tartışılır. İnternet resmen tam ortadan kesilmiş bir karpuz gibi ayrılmış durumda. Açıklama bu kadar detaysız olunca herkes tahminlerini yazmak konusunda hiç çekinmiyor. Akıllara gelen ilk ihtimal Microsoft’un 8. nesil konsol defterini kapatarak yeni nesle doğru yol alması üzerine. Fakat bunun gibi önemli ve sektör adına önemli bir duyuruyu E3 yerine Gamescom 2018’de yapabilir mi? Bu yüzden bu ihtimal de biraz zayıf görünüyor.

İnternettekilerin ortaya attığı bir diğer fikir de doğrudan Xbox One üzerinden değil de en son çıkan modeller üzerinden alternatif ya da iyileştirilmiş bir model çıkması üzerine oldu. Sony, PS4’ler için de Slim kasa olan konsollarının sürüm numaralarını değiştirerek revize etmişlerdi. Bu sefer aynı şey Microsoft’un başına geliyor olabilir miydi? Durum bu kadar basit ise ve gerçekleşirse oyuncular ve hayranlar cephesinden çokça geliştirileceği gerçeğini de unutmamak gerekli.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Blogtaki yeni donanım haberi hakkındaki soru işaretleri bitmeden yenileri geliyor. Çünkü yeni donanım ve aksesuar duyurusunun yanında tamı tamına 25 adet oyunun görücüye çıkması söz konusu. Üstelik Microsoft, doğrudan bunun sözünü oyuncular için vermiş durumda. markaya özel oyunlar mı olacaklar yoksa üçüncü parti geliştiricilerin ürünlerini mi göreceğiz bunu bize zaman gösterecek. Bu konu bir kenara donanım tartışmasının da kolay kolay noktalanacağı görünmüyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.