Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 10.03.2023

Tüm zamanların en iyi Game Boy Advance oyunlarından biri artık resmi olarak Nintendo Switch Online'ın oyun kütüphanesinin bir parçası. Nintendo'nun en son Direct'i sırasında Game Boy ve Game Boy Color oyunlarının önümüzdeki aylarda Switch Online'da kademeli olarak görünmeye başlayacağı duyuruldu. Şu anda zaten bu Nintendo el konsolu için oyun seçenekleri oldukça güçlü. Fakat bugünün en yeni eklentisiyle daha da güçlendi. Metroid Fusion efsanesi, artık Nintendo Switch Online hizmetinde yerini aldı.

Metroid Fusion Nintendo Switch Online ile geldi

Nintendo Switch Online aboneleri şu anda Metroid Fusion oynamak için bu hizmeti kullanabiliyor. Game Boy Advance Metroid oyunu, Nintendo'nun geçen hafta yaptığı bir duyuruda söz verdiği gibi nihayet Switch Online'da çıktı. Ancak Metroid Fusion'a yalnızca Nintendo Switch Online'ın Expansion Pack katmanı aracılığıyla erişilebileceğini belirtmek önemlidir. Standart Game Boy oyunları Switch Online'ın temel sürümünde var. Ancak, GBA oyunlarını yalnızca Expansion Pack üyeleri oynuyor.

Metroid Fusion tartışmasız Game Boy Advance'in şimdiye kadarki en iyi oyunları arasında yer alıyor. Fusion sadece ünlü Metroid serisinin en iyi oyunlarından biri olarak mükemmel bir üne sahip olmakla kalmıyor, aynı zamanda 100 üzerinden 92 gibi şaşırtıcı bir Metacritic puanına da sahip. Metroid Fusion, önceki 20 yıl içinde bir noktada oynamamış olsanız bile 2023'te hala güzel bir şekilde oynanmalıdır.

Metroid Fusion da Switch'e geldi. Bu sayede tüm 2D Metroid efsaneleri artık tek bir platformda. Böyle bir imkan olması da, muhtemelen en efsane özelliklerinden birioldu. İlkinden Metroid Dread'e kadar her Metroid oyunu, Nintendo Switch Online veya sistemdeki yerel sürümler aracılığıyla artık Switch'te mevcut. İster serinin tamamını tekrar ziyaret etmek ister ilk kez oynamak isteyin, tüm temel 2D Metroid oyunlarının artık tek bir konsolda erişilebilir olduğunu görmek harika. Metroid Fusion ve Nintendo Switch Online müjdemiz bir yana, şimdi başka tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi dövüş oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. Metroid Fusion ve Nintendo Switch Online yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.