Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 24.12.2022

Metro Last Light Redux, Epic Games Store üzerinde geçici olarak ücretsiz. PC oyuncuları oyunun ücretsiz kopyasını önümüzdeki 24 saat boyunca EGS portalından indirebilirler. Siz de şimdi Metro Last Light Redux sahibi olmak istiyorsanız, elinizi çabuk tutun. Zira, belirttiğimiz gibi, sadece 24 saatlik bir süreniz var. Yani, aynı kampanya yarın devam etmeyecek. Şimdi, sizlere oyunu nasıl alacağınızı detaylı bir şekilde anlatacağız. Hadi, detaylara geçelim.

Metro Last Light Redux ücretsiz olarak nasıl alınır?

Şu anda Metro Last Light Redux sahibi olmak için buraya tıklayabilirsiniz. Şimdi, normal satın alım yapar gibi hesabınıza eklemeniz gerekiyor. Oyun, bu aşamadan sonra tamamen sizin oluyor. Dilediğiniz zaman oyunu indirip oynayabiliyorsunuz. Dahası da, gelecek günler için de gizemli oyunlar var, Epic Games mağazası üzerinde. Yani, yine büyük bütçeli oyunlar gelecektir. Daha önce Grand Theft Auto V bile veren Epic Games, her şey yapar. Metro Last Light Redux'ı, hesabınıza eklemek için yarına kadar zamanınız var. Bu yüzden, elinizi çabuk tutun!

Metro Last Light Redux ücretsiz haberimizi bitirmeden önce, oyundan bahsedelim. Birinci şahıs nişancı video oyunu Metro Last Light, kıyamet sonrası bir ortamda gizlilik ve hayatta kalma korku unsurları içerir. Mayıs 2013'te Deep Silver tarafından Microsoft Windows, PlayStation 3 ve Xbox 360 için piyasaya çıktı. Ukraynalı stüdyo 4A Games tarafından yaratılmıştır. Bilgisayar oyunu Metro 2033'ün devamı niteliğindedir ve Moskova'da metroda gidip gelerek korkunç bir nükleer savaştan kurtulan genç bir asker olan Artyom'un hikayesini anlatır. Artyom esrarengiz Karanlık Olanları bulmakla görevlendirilmiştir, bu da çeşitli metro alanlarını keşfetmesi, çeşitli gruplarla savaşması ve radyoaktif dumanlarla kaplı bir manzarayı geçmesi gerektiği anlamına gelir. Oyun, silah özelleştirme gibi özellikler ekliyor ve 2033'ün bir dizi oynanış yönünü geliştiriyor.

Metro Last Light Redux ücretsiz haberimizin sonlarına geliyoruz. Last Light, 2033'ün doğrudan halefidir ve yaklaşık 80 kişilik bir ekip tarafından yaratılmıştır. Serinin yaratıcısı Dmitry Glukhovsky oyunun senaryosunu ve genel planını yazdı. Geliştiricilerin "Half-Life 2'nin anılarını canlandıracağını" düşündükleri tek oyunculu modlara odaklanmak için başlangıçta çok oyunculu modlar oldu ancak sonuçta vazgeçildi. Ekip inanılmaz derecede zorlu koşullar altında çalışmak zorunda kaldı çünkü oyunun ilk yayıncısı olan THQ'nun oyunun geliştirilmesi için çok küçük bir bütçesi vardı. THQ'nun iflasını ilan etmesinin ardından serinin hakları Koch Media tarafından satın alındı. Sonunda Wii U versiyonu kalktı.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.