Mass Effect: Andromeda için yapılacak düzeltmeler, ilk gün güncellemesinde yok

Mass Effect: Andromeda için yapılacak düzeltmeler, ilk gün güncellemesinde yok

Yapma bize bunu BioWare.

BioWare firmasının geliştirdiği, şu anda EA Access ve Origin Access üyeleri için 10 saatlik deneme süreci açık olan Mass Effect: Andromeda için işler pek iyi gitmiyor. Teknik anlamda bir çok hata barındıran oyun, oyuncuları fazlasıyla sinirlendirmeye yetmişti. Özellikle karakter animasyonlarının ve mimiklerinin donuk ve kötü olmasıyla çok eleştirilmişti. Hatta eskiden çıkmış olan Mass Effect oyunlarının bile, daha iyi animasyonlara sahip olduğu söylendi. Şu GIF, bu durumu da açıklar nitelikte.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Mass Effect: Andromeda için yapılacak düzeltmeler, ilk gün güncellemesinde yok

Bizim gibi birçok oyuncu da, Mass Effect: Andromeda’nın, tam çıkış yaptığı zaman bu hataların giderilip, teknik anlamda sıkıntısız bir oyun ile karşılaşmak istiyordu. Tüm bu umutları beslerken bir anda yerin dibini boyladık. Oyunun tasarımcısı Ian Frazier, bu konuda Twitter’dan bir paylaşımda bulundu. Mass Effect: Andromeda’nın ilk gün yamasının, zaten PC ve Xbox One’ın erken erişim versiyonlarına uygulanmış olduğunu söyledi. Bazı hayranlar da, “Peki, karakterlerin animasyonları için bir düzeltme yapılmayacak mı?” sorusuna, geliştirici ekip, oyuncuların hiç de memnun olmayacağı bir cevap verdi. Verilen cevap, “İlk günden mi? O tren çoktan kaçtı. Sonrası için elbette yamalar yayımlayacağız ama bunların içeriğine dair tartışmalarımız hala devam ediyor.” idi. Açıkçası bu açıklama ile oyuna olan inancımız tamamen gitti. Çünkü, sonradan yamalar yayımlayacağız lafı tamamen, geçiştirmek için söylemiş bir laf gibi geldi. 

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Oyun, 21 Mart 2017 tarihinde Kuzey Amerika’da, 23 Mart 2017 tarihi için de diğer bölgelerde çıkacak. Oyun; PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için mevcut olacak. Umarız oyun senaryo ve oynanış anlamında başarılı olur, yoksa bu teknik hatalar ile bir No Man’s Sky faciası daha yaşarız. Ayrıca yakında Mass Effect: Andromeda için incelememiz de gelecek. Bu yüzden bizi takip etmeyi unutmayın! Sizin Mass Effect: Andromeda hakkında düşünceleriniz nedir?

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.