Marvel vs. Capcom: Infinite, Denuvo koruması kullanacak

Marvel vs. Capcom: Infinite, Denuvo koruması kullanacak

Life is Strange: Before The Storm kullanmaya başladı bile.

Bildiğimiz üzere Denuvo koruması PC üzerinden Sonic Mania oynayan oyuncuların hata almasına ve dağıtımcı firmanın başının ağrımasına neden olmuştu. Denuvo ile beraber getirilen DRM sistemi Sonic Mania’yı çevrimdışı modda oynanamaz hale getirmişti. Bu sorun, anlaşılacağı üzere yaklaşık iki haftadır oyunu bekleyenlerinin canını oldukça sıkmıştı. Biz de Sonic Mania ile yaşananlardan sonra, Denuvo koruması sağlayacak olan iki oyun hakkında sizleri bilgilendirmek istedik. Bu iki oyun ise Marvel vs. Capcom: Infinite ve Life is Strange: Before the Storm.

Marvel vs. Capcom: Infinite, Denuvo koruması kullanacak

Oyun şirketleri, korsan dağıtımın önüne geçmek için yıllardır çeşitli koruma yöntemlerini deniyor. Kopya koruma yöntemi bu konuda sıkça tercih edilen bir yöntemdi. Ancak çoğu zaman kopya koruma yazılımları sadece oyunu satın alanların başını ağrıtmaya yaradı. Sonic Mania ile yaşanan sorunun üzerine iki oyunun firması tarafından ise bir açıklama yapıldı. Life is Strange: Before The Storm’un geliştiricisi olan Deck Nine, oyunun çevrimdışı modu destekleyeceğini ve oyunu etkilemeyeceğini belirtti. Ayrıca oyunun kırılması durumunda Denuvo’yu kaldırmayı düşünüp düşünmediklerini ise ne yazık ki açıklamadı.

Diğer taraftan Capcom firması Denuvo’nun Marvel vs. Capcom: Infinite’deki varlığı hakkında çok fazla bilgi vermezken, oyunun çevrimdışı modu destekleyeceğinden ve oyunun performansının bundan etkilenmeyeceği konusunda oldukça emin. Umarım bu konuda haklıdırlar ve oyunu bekleyenler herhangi bir sorun ile karşılaşmazlar. Sonuçta Denuvo kullanan ve optimize edilmiş oyunları herhangi bir sorun yaşamadan oynayabildik. PREY ve Metal Gear Solid V bunlara iki iyi örnektir.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. En iyi PlayStation 4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi en yeni ve en iyi PlayStation 4 oyunu ile tanıştıralım: Uncharted Kayıp Miras inceleme. Eğer hikaye temelli bir oyun yerine, daha hızlı ve daha silahlı bir oyun arıyorsanız, Call of Duty WW2 kapalı beta inceleme yazımıza da göz atabilirsiniz.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın