Marvel Ultimate Alliance serisi, yenilenerek sahalara döndü!

Marvel Ultimate Alliance serisi, yenilenerek sahalara döndü!

Olmaz olsun böyle dönüş.

Bir çoğumuzun hatırlayacağı Marvel Ultimate Alliance oyunları bir dönem oyuncular arasında oldukça popülerdi. Özellikle ilk oyun izometrik kamera yapısı, 4 kişiye kadar aynı bilgisayar üzerinden oynama desteği ve karakter detayları, geliştirmeleri ile kalbimizde taht kurmuştu. İkinci oyun her ne kadar PC platformuna uğramasa da onun da hatırı sayılır bir hayran kitlesi vardı. İşte bu kitleyi tekrar kullanmak isteyen yapımcılar oyunları yeni nesil konsollar için yenileyerek piyasaya çıkardılar ama inanın özellikle PC’ye çıkarmasalar daha iyiydi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

marvel_ultimate_alliance_2_small_art_1

Öncelikle söylemem gerekiyor ki, Marvel Ultimate Alliance’ları PC’ye port yaparken bir gram özen gösterilmemiş. Gerek kamera ve optimizasyon problemleri gerekse oyunun müzikleri ve seslerinin kalitesizliği, oyundan alınan keyfi epey baltalıyor. Bu da yetmiyormuş gibi oyunun kontrol sistemi tam anlamıyla rezalet, hatta bir kontrol sistemi bulunmuyor desek yeridir. Hepsini gözardı ederek oyunu oynamaya çalışan bazı kullanıcılar, Xbox kontrolcüsü ile oyunu oynamaya çalışmışlar. Sonuç, oyunların Steam sayfalarından da görebileceğiniz üzere, yine hüsran olmuş.

Bazen anlayamıyoruz yapımcıları, bu kadar büyük potansiyele sahip oyunları nasıl bu kadar emek vermeden, özen göstermeden çıkarabiliyorlar? Piyasaya çıkmadan keşke bir açıp oynamaya çalışsalarmış. Buradan oyunu almayı planlayan  bütün kullanıcıları uyarıyoruz, gerçekten yenilenmemiş, hataları giderilmemiş bu oyunu, kesinlikle şu aşamada edinmeyin, ileride sorunlar düzeldiğinde tekrar düşünebilirsiniz orası size kalmış. Batman: Arkham Knight rezaletinden beri böylesini görmemiştik, bu kadar büyük hevesle beklenen oyunların, böyle çıkması hepimiz için üzücü oldu, umarım ilerleyen günlerde sorunları düzeltmeye karar verirler de en azından 2. oyunu PC’lerimizde oynama fırsatı buluruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.