Marvel Games geliştiricilerinin, hikaye konusunda yetkisi konuşuldu

Marvel Games geliştiricilerinin, hikaye konusunda yetkisi konuşuldu

Gelecek olan oyunlarda, oyuncuları farklı evrenlerde, farklı hikayeler bekliyor olabilir.

Geçtiğimiz günlerde yapılan DICE 2017’de IGN’e konuşan Bill Rosemann, Marvel Games’in geliştiricilerinin herhangi bir halihazırda bulunan hikayeye bağlı kalmak zorunda olmadığını, istedikleri taktirde kendi orijinal hikayelerini yaratabileceklerinden bahsetti. Geçtiğimiz günlerde yayımladığımız bir haberde, Marvel Games’in yaratıcı yönetmeni olan Bill Rosemann’ın, PlayStation 4 için henüz yapım aşamasındaki Spider-Man hakkında da konuştuğunu söylemiştik. Bill Rosemann’ın IGN ile olan konuşmasında ise, Marvel evreninde bulunan gelecek oyunlar ve geliştiricilerin sembolik karakterleri üzerinde ne denli özgürlüğe sahip oldukları konusunda açıklamalarda bulundu. 60 yıldan fazla hikayesi zaten bulunan bazı karakterlerin tüm hikayelerini baştan aşağıya bilemeyeceklerine göre, böyle bir özgürlüğün verilmesi gayet normal görünüyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

spider-man Marvel Games

Bill Rosemann, IGN ile yaptığı konuşmada, “Bizler, yaptığımız oyunların orijinal, yepyeni bir hikaye anlatmasını istiyoruz. Geliştirici partnerlerimizin tutku sahibi olmalarını, oyunların üstünde kaşelerinin bulunmasını istiyoruz. Bu, onların oyunu. Biz, bunun onların görüşü olmasını istiyoruz.” dedi. Ardından ise, “Bizler her oyunun, yılın oyunu olmasını istiyoruz. Bu yüzden, bütün oyunlara sırası ile odaklanıyoruz. İnsanların bazı karakterler konusunda gerçekten aç olduklarının farkındayız, fakat şu anda sadece bunları düzeltmeye odaklanacağız.” diye de ekledi.

Anlaşılan Marvel Games, biz oyuncuların ne beklediğinin farkında olmasına farkında, fakat halihazırda ellerinde bulundan yapımların geliştirilmesine odaklanma konusunda kararlılar. Bu kararlarını ise anlayışla karşılamak mümkün. Şu anda geliştirilme aşamasında olan 4 adet oyun bulunuyor. Sırasıyla, Marvel vs. Capcom: Infinite, Guardians of the Galaxy: The TellTale Series, Insomniac Games tarafından geliştirilmekte olan PlayStation 4’e özel Spider-Man oyunu ve yakın zamanda duyurulmuş olan, Square Enix imzasını göreceğimiz The Avengers projesi. Marvel vs. Capcom: Infinite ve Guardians of the Galaxy: The TellTale Series’i 2017 içerisinde görmemiz mümkün, fakat Spider-Man ve The Avengers projesi için henüz bir bilgi bulunmuyor, gelecekte bir duyuru yapılacaktır.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.