Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Çağrı Yonga, Editör Yazım tarihi: 06.08.2018

2018 yılı, Marvel için neredeyse tamamen Black Panther ile ve kırdığı rekor üstüne rekorlarla bilinir oldu. Şubat 2018 ayında yayımlanan filmin üzerinden birçok yeni yapım geçmiş olsa bile, başarısı dur durak bilecek gibi görünmüyor. Black Panther bugünlerde 700 milyon dolar hasılatını geçmesiyle birlikte en başarılı Marvel filmi olarak tahtına oturdu. Aynı zamanda sinemalarda yayımlanmış en büyük tek kahramanlı film ve tüm zamanların en başarılı 20 filmi arasında yerini bulmuş durumda.

Marvel, Black Panther ile yeni bir rekoru daha kırdı

Black Panther, 700 milyon Dolar hasılatı geçmesiyle birlikte en başarılı Marvel filmi

Yayımlanmasının üstünden 170 gün geçmesiyle birlikte Avatar ve Star Wars: The Force Awakens filmlerini geride bırakarak sinemadan kâr sağlamaya devam eden filmleri de geçmiş durumda. 678 milyon dolar hasılatıyla Avengers: Infinity War, Black Panther filmini 4. sıradan takip ediyor. Ayrıca unutmamak gerekli ki film son 10 yılın Marvel filmlerinden karakterler içermekte.

Haberimize konuk olan şirket her zaman büyük çizgi roman sever kitlesini filmleriyle cezbeden bir kavram olarak, rekor kırmaya pek de yabancı değil. 2008 yılında ilk Iron Man filmiyle tanıştığımız Marvel Cinematic Universe, The Dark Knight filminin altında yılın en büyük hasılatına sahip ikinci filmi olarak karşımıza çıkmıştı. Şimdilerde ise 9 diğer Marvel filmi bu başarıların çok daha ötesine geçmiş durumda.

Captain America: Civil War filminden önce çok fazla bilinmeyen Black Panther için bu başarı çok büyük bir ölçekte. Filmin yayımlanması ise kültürel bir fenomen olarak karşılaştığı eleştiriler ve olumlamalarla birleşince çokça sesini duyurdu. Siyahi süper kahramanların siyahi bir ekip tarafından hazırlanmış ve sunulmuş olmasının ortaya çıkardığı büyük önem bu gişedeki başarının en büyük destekçileri.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.