Madden NFL 19 turnuvası sırasında silahlı saldırı düzenlendi

Madden NFL 19 turnuvası sırasında silahlı saldırı düzenlendi

Üzülerek söylüyoruz ki ölü ve yaralılar var.

Turnuvaların düzenlenmesi ve şampiyonaların yapılması ile birlikte oyun oynamak kimsenin hayal edemeyeceği kadar ciddi bir iş haline geldi. İnsanoğlu neredeyse her noktada olduğu gibi burada da kin ve nefret duygularını yok etmeyi başaramıyor maalesef. Amerika’da Madden NFL 19 turnuvası sırasında 2 kişinin ölümüne ve 11 kişinin yaralanmasına sebep olan bir silahlı saldırı düzenlendi. Üstelik The Los Angels Times saldırganın daha önce turnuvada yer alan bir oyuncu tarafından düzenlendiğini rapor ediyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Florida eyaletinde bulunan Jacksonville kenti geçtiğimiz gün oldukça trajik bir olay yaşadı. EA tarafından düzenlenen Madden NFL 19 turnuvası sırasında silahlı bir saldırgan çevreye ateş açarak 2 kişinin ölümüne ve 11 kişinin yaralanmasına sebep oldu. Polis kaynakları tarafından yapılan açıklamaya göre saldırganın kendisini de öldürmesi sonucunda ölü sayısı 3’e yükseldi.

Chicago Pizza’da gerçekleşen olaya iki dakika içerisinde müdahale eden polisler olayın daha büyük bir noktaya ulaşmasını engellese de trajik durumu ortadan kaldıramadılar. Bu durumun ışığında belirtmemiz gereken şey, hiç kimsenin bir video oyunu yüzünden ölmemesi gerektiği. Kurbanların kimlikleri polis tarafından resmi olarak açıklanmamış olsa da canlı yayını izleyenler katılımcılardan ikisinin hayatını kaybettiğini belirtiyorlar.

Electornic Arts da konu ile ilgili resmi açıklamasında bunun bir şiddet eylemi olduğunu ve hayatını kaybedenlerin yanlarında olduklarını belirtti. İlerleyen günlerde soruşturmaların sonlanması ile birlikte çok daha kapsamlı bir yazıyı sizler ile paylaşıyor olacağız. Bizler de en iyi dileklerimizin Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bu olayın içerisinde kalanlar ve kurbanların aileleri ile olduğunu belirtmek istiyoruz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.