Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 30.08.2020

Madden 21, birçok oyuncunun bildiği üzere 28 Ağustos 2020 tarihinde oyuncularla buluştu. Fakat, çıkar çıkmaz bir rekor kırdı. Madden 21, an itibari ile Metacritic platformu üzerinde en ama en kötü yorumları almayı başarmış olan oyun olarak kayda geçti. Madden 21'ın Metacritic skoru, 0,4 puanda kaldı ve bu da oyunu, sitedeki en dipte yer alan oyun haline getirdi. Peki, bütün bunların sebebi ne?

Madden 21 neden Metacritic üzerindeki en kötü yorum alan oyun oldu?

Madden 21'ın Metacritic'teki bu rekorundan önce, bu rekorun sahibi The Division 2 Warlords of New York'tu. Peki, neden böyle oldu? Bu sorunun cevabı ise, oyuna bir şey katılmamış olması. Yani, oyunu henüz tecrübe etmedik fakat hayranların belirttiği şikayetlere göre, son oyundan bir farkı yok. Oyunun Franchise Mode adındaki Marka Modu, yıllardır aynı olarak oyunculara sunulmuş bir mod.

Hayranların birçoğu yıllardır EA Sports'un diğer popüler modları göz ardı ederek para kazanan modları tercih ettiğinden şikayet ediyor. Birkaç yıl boyunca biriken tüm öfke ve hayal kırıklığı, bir anda patlak verince, oyunun puanları da bu şekilde dipleri gördü. Bu haberimizi sizlere hazırladığımız esnalarda site üzerinde oyun için 921 adet kullanıcı incelemesi bulunuyordu. Her ne kadar şu an 0,4 olsa da puanı, ilerleyen günlerde bu puanın çok daha fazla düşmesini görebiliriz. Umarız ki Electronic Arts ekibi bu şikayetleri dikkate alır ve en azından gelecek günlerde güncellemeler ile veya gelecek oyunlarında bir yenilik olarak güzel bir şeyler sunar.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.