Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 11.08.2020

League of Legends'a yeni gelen sınırlı etkinlik olan Ruh Çiçeği etkinliği yavaş yavaş bitmek üzere. Oyuna gelen bu etkinlikte çoğu şey kafa karıştırıcı olabiliyor, biz de bu yazımızda LOL Ruh Çiçeği Yaprağı ne işe yarar onu sizlere göstereceğiz. 10.16 Meta şampiyonları neler bakmak isterseniz yazımıza bakabilirsiniz.

LOL Ruh Çiçeği Yaprağı Ne İşe Yarar?

Etkinlikteki Ruh Çiçeği Yapraklarını Ruh Bağları kısmında kullanabilirsiniz. Etkinlik sayfasında Ruh Bağları kısmına girdiğiniz zaman oyun oynayarak kazandığınız Ruh Çiçeği Yapraklarını karşınıza çıkan herhangi bir karaktere verebiliyorsunuz ve bunun karşılığında o karakter de size bir hediye veriyor.

Normal oyun oynayarak 3 puan kazanırsınız fakat Ruh Bağları kısmındaki karakterlerle oynarsanız 4 puan, o karakterlerin bir de gösterilen kostümleriyle oynarsanız her oyun başı 5 puan kazanabilirsiniz. Karakterlerle aranızı güçlendirerek hem Ruh Çiçeği sembolü hem de karaktere özel hediyeler alabilirsiniz.

League of Legends Nedir?

League of Legends tempolu, rekabete dayalı, strateji oyunlarının heyecanını rol yapma oyunlarının öğeleriyle bir araya getiren çevrim içi bir oyundur. Tasarımları ve oynanışlarıyla kendine özgü şampiyonlardan oluşan iki takım, çeşitli savaş alanlarında ve oyun modlarında başa baş mücadele eder. League of Legends sürekli çeşitlenen şampiyonları, sık sık güncellenen içeriği ve canlı turnuva ortamıyla, her beceri seviyesindeki oyuncunun sıkılmadan çok uzun süre oynayabileceği bir oyundur.

LOL Nasıl Oynanır?

League of Legends 5’er kişilik 2 takımın, 3 koridordan oluşan bir haritada birbirlerinin merkezini yıkma mücadelesidir. Bu işlemi gerçekleştirirken çeşitli değişkenleri kullanmak durumunda olursunuz. Bu değişkenleri kullanma metodunuz da sizin stratejinizi belirler. Stratejinizi belirleyebileceğiniz 6 farklı değişken vardır. Bu değişkenler şu şekilde sıralanır; Şampiyonlar, Eşyalar, Kabiliyetler, Rünler ve Sihirdar Büyüleri. Tercih ettiğiniz seçeneğe göre rakibinize üstünlük sağlayabilir ve bu üstünlüğü koruyarak zafere ulaşabilirsiniz.

League of Legends’ta değişkenlerin dışında bir de statik olgular mevcuttur. Bunlar da Kuleler-İnhibitörler-Merkez Yapı-Minyonlar-Cavanarlar olmak üzere 5 ana başlıkta toplanmıştır. Bu olgular sizin tercihinizin dışında her oyunda bulunmakta ve size çeşitli avantajlar ve dezavantajlar sunmaktadır.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.