Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 17.04.2020

Günümüzün en önemli donanım markalarından bir tanesi olan Logitech, 14 Nisan 2020 tarihinde Türkiye’nin ilk geniş katılımlı çevrim içi basın toplantısını gerçekleştirdi. Logitech bu basın toplantısında Evden Çalışma ekosistemini ve gelecek trendlerini değerlendirdi.

Logitech Türkiye Ülke Müdürü Mustafa Uyar tarafından gerçekleştirilen basın toplantısında, önemli noktalara değinildi ve en son teknolojileri ile donatılmış ürünler tanıtıldı. Toplantının ikinci bölümünde ise Teknoloji İletişimcisi Dr. Sertaç Doğanay tarafından gelecek öngörüleri dile getirildi.

Logitech Evden Çalışma ekosisteminin yanı sıra gelecek öngörülerini de paylaştı

Logitech Türkiye Ülke Müdürü Mustafa Uyar, “Dünya hızla değişiyor, Koronavirüs salgını sebebiyle hayatımıza yeni giren bir kavram olan sosyal mesafe ile birlikte iş yapış şekilleri de hızla değişmeye başladı. Sosyal mesafenin birçok insanı evde tutmasıyla, davranışsal eğilimlerde de büyük değişimler görüyoruz. Sadece birkaç hafta içinde insanlar birbirleriyle, aileleriyle, çalışanlarıyla ve müşterileriyle çeşitli kanallardan farklı şekilde iletişime geçmeye başladı.” diyerek sözüne başladı.

Konuşmasına, “TV ve geleneksel medya bir anda eski popülaritesine kavuştu. Bu arada, fiziksel ürünlere olan ihtiyaç e-ticaret talebini yeni seviyelere çıkardı, e-ticarette 4 yılda alınabilecek yol 4 haftada alındı. Eskiden özel indirim günlerinde kırılan rekor sayılar bugün gündelik normal seviyeler olarak karşımıza çıkıyor. Bugün biz de Logitech olarak içinde bulunduğumuz bu Evden Çalışma ekosisteminde hem şirketlere ve çalışanlarına, hem de bireysel kullanıcılara fayda sağlıyoruz.” diyerek devam etti.

Devamında ise, “Satışlarımızı incelediğimizde bireysel kullanıcıların ağırlıklı olarak webcam ve kulaklık yatırımını artırdığını, oyun kategorisinde ise Logitech G ürünlerinden mouse ve klavye satışının arttığını gözlemliyoruz. Öte yandan kamu kuruluşlarının da Logitech Video Konferans sistemlerine ciddi bir yatırımı var. Bugün TV’lerde izlediğimiz pek çok canlı konferans bağlantısı Logitech ürünleriyle sağlanıyor. Logitech olarak, değişen tüketici alışkanlıklarını ve gelişen teknolojileri yakından takip ederek ürünlerimizi bu doğrultuda tasarlıyor ve geliştiriyoruz. Sahip olduğumuz geniş ürün yelpazesiyle insanların evden çalışmakla ilgili veya evde keyifli vakit geçirmesini sağlayacak her talebe cevap verebilir konumdayız.” dedi.

Teknoloji İletişimcisi Dr. Sertaç Doğanay, “2025 öngörüleri bu yıl içinde çok kısa bir sürede hayata geçmeye başladı. Bu süreçte trendler hızla aktif yaşama dahil olurken, üretim şeklinin de değişeceği öngörüsü ortaya çıktı. Bugün Asya kıt’asını tehdit eden SARS, Covid-19 gibi salgınlar, dünyada üretimin ve ham madde tedariğinin ne kadar kırılgan olduğunu bize gösterdi.” dedi.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.