Half Life 3, 2014’ün sonuna doğru geliyor!

Half Life 3, 2014’ün sonuna doğru geliyor!

Episode 3, single player olacak.

6 uzun yıl sonra sonunda Half Life Episode 3 yolda. Quake kurucusu, Half Life 1 ve Half Life 2 seviye tasarımcısı John Guthrie, NoShitShurlock‘a onayladı.

Bir e-posta zincirinden sonra, oyunun Half-Life 2’den bir çok ana karakter içereceğini, ve nereden bittiyse oradan devam edeceğini söyledi.

Oyun şu anda geliştirme aşamasında ve PC, Mac, Xbox One, PlayStation 4, PlayStation 3 ve Xbox 360‘a gelecek.

Şu anda geliştirme aşamasının neresindeler henüz bilmiyoruz fakat, ilk demo ve videoyu E3 2014‘de bekliyoruz.

half_life_3_logo_over_water_by_brett1990-d4kvfsm“Her şeyi onaylayamam, şu anda geliştirme aşamasının başındayız, ama şimdilik şunu söyleyebilirim, oyunu hem günümüz nesil hem yeni nesil için çıkaracağız, ayrıca, kendi platformumuz PC ve Mac içinde çıkacak. İlk videomuzun, E3 2014’e kadar hazır olmasını umuyoruz.”

Valve, Half Life 2 Episode 3 yapmamaya karar verdi, çünkü, bir çok ana karakter içerecek olmasına rağmen, hikaye orijinal hikayeden birazcık farklılaştı.

Yeni oyun mekaniği, geliştirilmiş oyun motoru ve yeni nesil konsollar, Valve’nin Half Life 3’ü yapma fikrini canlandırdı.

John Guthrie ayrıca, oyunun multiplayer veya co-op modunun olmayacağını, sadece Single player bazlı olacağını onayladı.

Bizi takip etmeye devam edin..

 

Yorumlar (6)

Bir Cevap Yazın

 1. Anonim dedi ki:

  SONUNDAAAA

 2. Anonim dedi ki:

  Ölmeden önce görücez. Hele şükür :D

 3. Anonim dedi ki:

  İnanamıyorum diğer 4 oyunu defalarca oynadım bıkmadan usanmadan. Yalnız anlamadığım bi Half Life 3 yazmışsınız, altada Episode 3 yazmışsınız. Hangisi ?

 4. Anonim dedi ki:

  GABE EPİSODE 3 ün çıkacağını sölemedi HALF-LİFE 3’ÜN ÇIKACAĞINI SÖLEDİ ep3 yok yani bu bilenen bişey ama….neyse. hala beklemediyeyiz yılmadık

 5. Ayberk Yatağan dedi ki:

  Adamlar half life 2 episode 3 yapmak istememis hikaye cok degisiyor diye yeni bir oyun yapmaya karar vermisler ister half life 3 diyin ister half life episode 3 deyin.

 6. barış dedi ki:

  E3 eylülün 3 mü oluyor acaba