Liberty City haritasını, Grand Theft Auto V içerisine ekleyecek dev mod ertelendi

Liberty City haritasını, Grand Theft Auto V içerisine ekleyecek dev mod ertelendi

İşte bu sefer üzüldük. Merakla bekliyorduk bu büyük modu.

Grand Theft Auto V için gelecek, oldukça büyük bir mod vardı. Grand Theft Auto topluluğu tarafından bayağı iyi tanınan OpenIV tarafından geliştirilen bu mod, oyunun haritasına, Liberty City haritasını ekleyecekti. Los Santos’dan Liberty City kısmına geçerken, hiçbir yükleme ekranı filan görmeyecektik. Uçağımıza veya botumuza atlayıp, karşı adaya geçecektik direkt. İşte bu etkileyici GTA 5 modu, yeni yapılan açıklamalara göre ertelendi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Liberty City haritasını, Grand Theft Auto V içerisine ekleyecek dev mod ertelendi GTA 5

Mod için aslında resmi bir çıkış tarihi, tam olarak yoktu fakat mod, yine de bir erteleme aldı. Grand Theft Auto V forumları üzerinde bu modun geliştiricisi, “Şu an mod geliştirmeye çok fazla zamanımız olmadığı için, bu modu erteleme kararı aldık. Bu mod geliştirme haricinde, hepimizin bir hayatı var ve zaman zaman bu işe zaman ayıramıyoruz.” şeklinde bir açıklama yaptı ve bu şekilde duyurdu erteleme haberini. Bu haber ardından, mod hakkında resmi bir çıkış tarihi yine verilmedi. Herhalde 2018 senesinin ilk çeyreğinde görebileceğiz bu modu. Çünkü yapılmış olan açıklama, bizleri pek tatmin etmedi.

Eski haberlerimizden bir tanesinde, bu mod hakkında, “Son olarak küçük bir not paylaşalım, mod geliştiricilerinden gelen açıklamaya göre, Liberty City modunun henüz çıkış tarihi bilinmiyor fakat geliştiriciler, ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor. Ayrıca bu mod için herhangi bir beta veya alfa süreci de olmayacak. Mod direkt olarak, herkese açık bir şekilde yayımlanacak. Yalnız, şöyle küçük bir detay var: GTA 5 içerisinde bu haritaya sahip olabilmek için, Grand Theft Auto IV oyununa da sahip olmanız gerekiyor. Çünkü bu mod, bir çevirici aracılığı ile yüklenecek. Eski oyundaki harita, bu çevirici aracılığı ile direkt olarak yeni oyununuza eklenecek. Ekstra bir şey indirmeyeceksiniz.” demiştik. Bilmenizde fayda var.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, E3 2017 sırasında görmek istediğimiz oyunlar yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve Call of Duty WW2 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.