[LGM Özel] Call of Duty: Ghosts resmi sitesindeki şifreleri sizin için çözdük!

[LGM Özel] Call of Duty: Ghosts resmi sitesindeki şifreleri sizin için çözdük!

Call of Duty: Ghosts resmi sitesindeki şifreler neyi işaret ediyor?

Dün Call of Duty: Ghosts resmi sitesinde yayımlanan rakamlarla ilgili fikirlerimizi önceki haberimizde sizlerle paylaşmıştık. Yine bugün siteye eklenen poster ve yazıların ne anlama geldiğini sizler için araştırdık ve oyun hakkında bildi verecek ilginç bilgilere ulaştık.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

CoDGhostsİlk olarak dün bahsettiğimiz dörtgenin sol alt köşesinde bulunan “183 84” sayılarının arasına bugün nokta eklendi ve “183.84” oldu. Bu da bu dörtgenin Volfram elementinin periyodik cetveldeki gösterimi olduğu ihtimalini artırdı.

CoDghosts1Asıl önemli eklenti ise sayfaya yazılan yazı ve asılan poster oldu. “You start to forget…/The things you should remember” yani “Unutmaya başladın…/Hatırlaman gereken şeyleri” şeklindeki yazı bizlere tarihteki bir olayı işaret ediyor olabilir. Bunu düşünmemize neden olan şey ise hemen yanındaki poster.

CodGhosts3Dünkü haberimizdeki koordinatların Venezuela‘yı işaret ettiğinden bahsetmiştik. Bugün eklenen posterin arka planının rengi de Venezuela bayrağının renkleri olan sarı, mavi, kırmızı ve beyaz renklerden oluşuyor. Bu da bizlere oyunun bir şekilde Venezuela ile bağlantısı olduğunu kanıtlıyor. Dahası posterde İspanyolca yazan “Dia de la Federacion” ve “El 15 de Junio” yani “Federasyon günü” ve “15 Haziran” yazıları da bizlere hatırlamamız gereken şeyi gösteriyor.

Yazının ve posterin hatırlamamızı istediği şey 15 Haziran 1813‘de yaşanan Decreto de Guerra a Muerte ya da İngilizce adı ile Decree of War to the Death yani “Ölümüne Savaş Kararı” olabilir. Venezuela’nın İspanya’dan ayrılıp federal bir devlet olmasının ilk adımı olan bu kararın CoD: Ghosts resmi sitesinde yer alması bu olayla bağlantılı bir hikayenin hazırladığı fikrini akıllara getiriyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Bakalım bu kuvvetli tahminlerimiz 21 Mayıs’taki Xbox lansmanında açıklanacak olan olay ile örtüşecek mi? Lansmanı Türkçe izlemek için şu haberimizi kaçırmayın.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.