LGM Özel: Bu bayramda ne oynasak?

LGM Özel: Bu bayramda ne oynasak?

Mobil oyunlardan, ücretsiz PC oyunlarına kadar birçok bayramlık öneri bu yazımızda.

Güzel bir havada, güzel bir Şeker Bayramı yine geldi ve çattı. Büyüklerimizin ellerini öpeceğimiz, küçüklerimizin de bizlerin elleri öpeceği, misafir çocuklarının ortalıkta koşturup, “Abi abi volftim var mı?” diye bağırışmalarını duyacağımız güzel bir bayram. Siz zaten şimdiden misafir çocukları için önleminizi almışsınızdır, ona lafımız yok. Peki, bu bayram boyunca ne oynayacaksınız bilgisayarınızda veya telefonunuzda? Bu yazımızda sizler için küçük bir liste yapacağız ve bu bayram oynayabileceğiniz en zevkli mobil oyunları, ücretsiz oyunları ve ücretli oyunları sizlere tanıtacağız.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Oynayabileceğiniz Mobil Oyunlar

 1. Mobil platforma henüz yeni giriş yapan Agar.io bu bayramın en eğlenceli oyunu olabilir telefonlarınız ve tabletlerinizde. PC sürümünden daha başarılı bir şekilde çalışan Agar.io’nun mobil sürümü sizleri bekliyor!
 2. Kabam’ın geliştirdiği ve Marvel severlerin oldukça beğendiği bir mobil olan Marvel: Şampiyonlar da Agar.io gibi bu bayramınızı şenlendirebilir.
 3. Dobsoft Studios’un geliştirdiği bir çöp adam oyunu var ki, sizlere tüm oyunları unutturabilir. Evet, Gun Fu: Stickman 2’den bahsediyoruz. Bu bayramda mutlaka şans vermeniz gereken oyunlardan biri.
 4. Futbolu ve piksel piksel grafikleri seviyorsanız Kick Hero aradığınız mobil oyun olabilir. Kendinizi bir anda oyunun içerisinde bulabilirsiniz, aman dikkat!
 5. Futboldan, dövüşten filan biraz uzaklaşalım ve bir klasik olan zombili oyunlara geçelim. Mobil platformlarda güzel bir zombi oyunu olan World Zombination, telefonlarınızda aradığınız zombi oyunu olabilir.

Yukarıda bahsettiğimiz oyunları hemen aşağıdaki linkleri kullanarak indirebilirsiniz!

 1. Agar.io AndroidAgar.io Apple
 2. Marvel: Şampiyonlar Android – Marvel: Şampiyonlar Apple
 3. Gun Fu: Stickman 2 Android – Gun Fu: Stickman 2 Apple
 4. Kick Hero AndroidKick Hero Apple
 5. World Zombination Android – World Zombination Apple

1436228994_gun-fu-stickman-2-android-resim1

Oynayabileceğiniz Ücretsiz Oyunlar

 1. World of serisinin en yeni oyunu olan World of Warships sizi bu bayram hep hayal ettiğiniz denizlere götürecek. Henüz beta seviyesinde olan World of Warships sizleri bekliyor!
 2. Oldukça hızlı bir savaş yapısına sahip olan bir FPS oyununu önereceğiz bu sefer. İsmi Dirty Bomb. Oyuncu bulmakta belki başta biraz zorlanabilirsiniz fakat oyun içerisindeki sistemler çok hoşunuza gidecek.
 3. H1Z1’i de yapmış olan geliştiriclerin daha eski bir oyunu olan Planetside 2 sizleri tüm bayram boyunca ekran başına kilitleyebilir. Hem PC hem de PlayStation 4’ünüz üzerinden ücretsiz bir şekilde oynayabilirsiniz.
 4. Piyasadaki en iyi ücretsiz hack&slash oyunu olan Path of Exile oldukça renkli dünyasında sizleri bekliyor.
 5. Kart oyunları ile aranız eğer iyiyse şu sıralar popüler olmaya başlayan March of War: Face Off’a da bir şans vermelisiniz. En güçlü ele sahip olan kazansın!

Yukarıda bahsettiğimiz oyunları hemen aşağıdaki linkleri kullanarak indirebilirsiniz!

 1. World of Warships
 2. Dirty Bomb SteamDirty Bomb Nexon
 3. Planetside 2 Steam Planetside 2 PlayStation 4 
 4. Path of Exile Steam
 5. March of War: Face Off Steam

USS-Salt-Lake-City1

Oynayabileceğiniz Ücretli Oyunlar

 1. Bayramda tatlı bir silah dükkanı yönetmek ister misiniz? Holy Potatoes! A Weapon Shop?! ne güne duruyor o zaman? Bayram boyunca sizi bilgisayarınıza kitleyecektir.
 2. Futboldan benim gibi pek hoşlanmıyor olabilirsiniz. Fakat futboldan hoşlanmayan biri olarak, çok farklı bir tarzda olan Rocket League’den oldukça zevk aldım. Bu bayram arkadaşlarınızla mutlaka deneyin. Ayrıca Rocket League, PlayStation Plus üyelerine ücretsiz.
 3. Eski fakat sürekli gelişen bir oyun. Şuan ben bu yazıyı yazarken bile güncelleme alıyor; Rust! Arkadaşsız pek eğlenemezsiniz fakat arkadaşınız varsa Rust oynayan, bayramın nasıl geçtiğini anlayamazsınız.
 4. Eğlence bir kenara, belki bu bayram biraz beyin fırtınası istersiniz. O zaman da Besiege imdadınıza yetişecek. Düşünürken eğlenebileceğiniz Besiege de Rust gibi sürekli olarak gelişmeye devam ediyor.
 5. Zombilerle birlikte hayatta kalmak sizleri sıktıysa eğer, dinazorlarla deneyebilirsiniz? ARK: Survival Evolved her ne kadar optimizasyon sorunları ile boğuşuyor olsa da, sağlam bir bilgisayarınız varsa mutlaka deneyin.

Yukarıda bahsettiğimiz oyunları hemen aşağıdaki linkleri kullanarak indirebilirsiniz!

 1. Holy Potatoes! A Weapon Shop?! Steam
 2. Rocket League Steam – Rocket League PlayStation 4
 3. Rust Steam
 4. Besiege Steam
 5. ARK: Survival Evolved Steam

ss_rocket-league_00

Benden alabileceğiniz bayramlık öneriler bu kadardı. Bu bayram da güzel güzel oyun oynayalım fakat büyüklerimizi de kesinlikle unutmayalım. Ziyaretlerine gidelim, sevindirelim, ellerini öpelim. Şeker Bayramının ne olduğunu unutmayalım. Neyse, dediğim gibi benim listem bu kadardı. Daha farklı oyun önermelerine bir sonraki sayfadan, Berker Ayık’ın yazından ulaşabilirsiniz. İyi oyunlar, iyi bayramlar!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.