Menü
https://leadergamer.com.tr/youtube-partner-program-degisiklik/
Lenovo 7 Nisan 2017 12:57

Lenovo tasarımlarına 11 Red Dot ödülü geldi

Tasarımda mükemmelliğin yarıştığı Red Dot Tasarım ödüllerinde birçok farklı ödül verildi.


Dünyanın ve Türkiye’nin 1 numaralı bilgisayar üreticisi, sunucu alanında ve Moto markası ile akıllı telefon pazarında hızla büyüyen teknoloji devi Lenovo, tasarım alanında ödüle doymuyor. 54 ülkeden farklı tasarım ve üreticilerin katıldığı ve 39 uzman jüri üyesinin değerlendirmeleri ile gerçekleşen “Red Dot” Tasarım yarışmasında Lenovo’nun 11 farklı ürünü ödüle layık görüldü.

Lenovo tasarımlarına 11 Red Dot ödülü geldi

Tasarımda mükemmelliğin yarıştığı Red Dot Tasarım ödüllerinde Lenovo’nun, ThinkPad serisinde ThinkPad T470, bir çok tasarım ödülünün sahibi ThinkPad X1 Carbon, çok modlu dizüstü bilgisayarı ThinkPad X1 Yoga, monitörlerinden ThinkVision P27q ve ThinkVision X27q, kule kasası ThinkCentre M910 Tower, akıllı teknolojileri Lenovo Smart Assistant ve Lenovo Smart Storage, aksesuarı Think Wireless Mouse, akıllı telefonu Moto Z serisi ve Moto Modları ödüle layık görüldü. Lenovo’nun ünlü tasarımcıları David Hill ve Ruben Castano konu ile ilgili yaptıkları açıklamada farklı ürünlerle aldıkları ödüllerin aslında geniş ürün yelpazesini bir şemsiye altında toplayan birleştirici bir tasarım anlayışının eseri olduğunun altını çizdiler.

İyi tasarımın sadece görüntü ile değil, aynı zamanda ürünün daha verimli çalışmasıyla da ilgili olduğunu belirten David Hill, müşterilerin şıklığa olan arzularını ön planda tutarken işlevselliği amaçladıklarını söyledi ve ekledi: “Müşteri talepleri, piyasa araştırmaları ve aldığımız geri bildirimler, tüm ürünlerimizin geliştirilmesinde büyük rol oynuyor. Örneğin, ThinkPad X1 Yoga için kullanıcıların pratik ihtiyaçlarını anlamak amacıyla çok sayıda veriyi değerlendirdik ve bu bilgiler ışığında müşterilerimizin en önemli iki isteği olan şıklık ve işlevselliği aynı potada erittik.”

Tasarladıkları ürünlerin, marka ile teknoloji severler arasında bir bağ yaratmasını amaçladıklarını anlatan Ruben Castano ise bu amacın en iyi yansımasının 4 farklı mod eklenebilen Moto Z olduğunun özellikle altını çizdi. Ünlü tasarımcı, ürünle ilgili olarak “Günlük yaşantımızın bir parçası haline gelen sadelik ve modülerliği birleştiren Moto Z, günümüz tasarımlarının gelmesi gereken noktaya harika bir örnek. Hem birden fazla ihtiyaca yönelik, hem de müşterilerin, bunların hepsine kolayca erişebileceği kadar sade ve şık” ifadelerini kullandı.

Tüm bunların haricinde, Project Scorpio, Xbox One ve PlayStation 4 Pro karşılaştırma yazımıza, Project Scorpio, 4K televizyonlar ve 1080p televizyonlar hakkında yapılan açıklama yazımıza, Project Scorpio fiyatı hakkında Eurogamer tarafından gelen yorum yazımıza, Project Scorpio ve 4K/60 FPS oyun performansı yazımıza, Project Scorpio sistem özellikleri yazımıza ve son olarak da, Project Scorpio: Çıkış tarihi, fiyatı, teknik özellikleri ve Project Scorpio hakkında bildiğimiz her şey yazımıza mutlaka göz atmanızı öneriyoruz.

Kaan GEZER Editör