Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 13.03.2020

LEGO ile Nintendo ekipleri, el ele vererek çocuklar için LEGO Super Mario duyurusunu yaptı. Bu yeni oyunun duyurusu için aynı zamanda bir de duyuru videosu yayımlandı. Haberimizin en sonunda, sizlere bahsini etmiş olduğumuz oyunun nasıl bir şey olduğunu görebileceğiniz bir video yer alıyor.

Sizlere bir oyun olduğunu dile getirdik fakat öyle aklınıza gelen bir oyun değil. Yani, bir video oyunu olarak karşımıza çıkmıyor bu oyun. Alışmış olduğumuz standart LEGO tabanlı bir set olarak bizlerle buluşmaya hazırlanıyor.

LEGO parçaları ile oyun seviyeleri oluşturuluyor ve LEGO Mario figürü ile de bu seviyelerde paralar toplanabiliyor, bölümün sonuna ulaşılabiliyor. Çocukların kendi Super Mario bölümlerini oluşturup bu bölümlerde maceralara atılacağını söylemek de doğru olur bu durumda.

LEGO Super Mario ile ilgili önemli isimlerden açıklamalar da yapıldı

LEGO’nun önemli isimlerinden Julia Goldin, “Etkileşimli ve sosyal LEGO oyunu ile Mario’yu fiziksel dünyaya getirmekten çok heyecanlıyız. Bu deneyim sayesinde, Mario seven milyonlarca çocuğa en sevdikleri karakterle oyun oynamalarına yardım edeceğiz. LEGO Super Mario, en son dijital teknolojiyi sorunsuz bir şekilde birleştiren çocuklar için son derece sosyal, etkileşimli ve işbirlikçi bir deneyim.” şeklinde açıklama yaptı.

Nintendo ekibinden Takashi Tezuka ise, “LEGO ürünlerini ve çocukların oyun oynamak için hayal güçlerini kullanmalarına yardım edişini her zaman sevdim. LEGO Group ile birlikte oluşturduğumuz yeni ürün farklı oyun stilleri sunuyor- biri Mario dünyasını özgürce inşa ettiğiniz, diğeri ise yarattığınız dünyada Mario ile oynadığınız yer.” şeklinde açıklama yaptı.

Hemen aşağıda, sizlere bahsini ettiğimiz bu yeni LEGO Super Mario oyununun gösterildiği video yer alıyor. Video içerisinde, hem oyunun nasıl oynandığı, hem de oyundaki etkileşim gösteriliyor. Her ne kadar video oyunu olmasa da, etkileşimli oyun tarzı dikkat çekici.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.