Menü
https://leadergamer.com.tr/nintendo-switch-gamestop/

The Legend of Zelda: Breath of the Wild’ın çıkış tarihi belli olmuş olabilir

Söylentiler doğruysa; The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Nintendo’nun çıkış oyunlarından bir tanesi olabilir.


The Legend of Zelda: Breath of the Wild, çok uzun bir süredir hayranlarını bekletiyor. E3 2014’den beri heyecanla beklenen oyun, içinde bulunduğumuz yıl dahil, adından çokça bahsettirdi. Geçtiğimiz aylarda gerçekleşen, The Game Awards 2016’da da senenin en çok beklenen oyunu olan, The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Nintendo Switch’in de duyurulması ile daha da ön plana çıkmaya başladı. Şu an için, yetkililer tarafından resmi bir çıkış tarihi verilmedi ancak eğer dedikodular doğruysa, Nintendo’nun, yeni Zelda oyunu için oldukça heyecan verici planları var.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Şirketler yeni bir konsol çıkardıklarında, insanların o ürünü almasını sağlamak için bazı şeyler yapar. Bir konsolu da en cazip yapan şey, tahmin edebileceğiniz gibi o konsola özel çıkan oyunlardır. Nintendo’nun zaten diğer şirketlere göre, daha içine kapanık bir firma olduğunu biliyoruz. Yani şirketin, kendisine özel oyun yapmak konusunda bir sıkıntısı olduğu söylenemez. Zaten The Legend of Zelda: Breath of the Wild’ın da, Wii U ve Nintendo Switch için çıkacağını biliyorduk. Ancak son söylentilere göre yeni Zelda oyunu, Nintendo Switch’e özel olarak çıkmasının yanı sıra birde konsolun çıkış oyunlarından birisi olacakmış.

Eğer söylentiler doğruysa ve heyecanla beklenen oyunumuz, başarılı bir şekilde Mart 2017 tarihinde, Nintendo Switch ile birlikte çıkışını gerçekleştirirse, bu konsolun satışlarına oldukça etki eder. Son dönemlerde zaten biraz sıkıntı içinde olan Nintendo’nun, böyle bir planı olması oldukça muhtemel. Dünya’nın en büyük alış-veriş sitelerinden bir tanesi olan Amazon’da da, The Legend of Zelda: Breath of the Wild’ın, Wii U versiyonu 31 Mart 2017 olarak gösteriliyor. Tüm bu işaretleri göz önünde bulundurursak, dedikoduların gerçek olması oldukça muhtemel. Bekleyip göreceğiz.

Yeni seneye dev gibi bir çekiliş ile giriyoruz. Leadergamer ve VG247 Türkiye ortak olarak, takipçilerimizden 2 kişiye…

Leadergamer paylaştı: 28 Aralık 2016 Çarşamba

Mehmet Can Akay Editör