League of Legends, sonunda sesli sohbete kavuşuyor olabilir

League of Legends, sonunda sesli sohbete kavuşuyor olabilir

Oyuncuların yıllardır en çok talep ettiği özelliklerden birisini yakın zamanda görebiliriz.

Pek çok oyuncunun takım çalışması ile hareket etmesi gereken oyunların olmazsa olmazı, sesli sohbet sistemleridir. Bu sayede insanlar yazmak yerine gerçekte olduğu gibi konuşarak iletişim kurabilir ve koordine olabilirler. Dünyanın en sevilen MOBA oyunlarından birisi olan League of Legends, sonunda sesli sohbet sistemine kavuşuyor olabilir. Oyuncuların yıllardır talep ettiği bu sistemin şu anda Riot Games içerisinde gözden geçirildiği geliştiriciler tarafından belirtildi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

League of Legends

Riot Games’in Kore’deki temsilcileri tarafından Reddit üzerinden düzenlenen soru cevap sırasında, oldukça ilginç bir bilgi ortaya çıktı. Geliştiricilerin birinden yapılan açıklamaya göre, sesli sohbet sistemi şu anda Riot Games içerisinde tartışılıyor ve görüşler belirtiliyor. Geliştirici, daha önceden bu sistemin diline hakim olamayan oyuncular yüzünden istenmediğini, ancak uzunca düşündükten sonra oyuna bir sesli sohbet eklemeye karar verdiklerini söylüyor.

Paylaşımında, “League of Legends, her zaman takım çalışmasını destekleyen bir oyun olmuştur. Bize göre sesli sohbet, rastgele olarak eşleştirilmiş oyuncular arasında olduğunda oldukça değer kazanıyor.” şeklinde bir ifadeye yer veriyor League of Legends geliştiricisi. Bütün bunlardan rahatlıkla yapabileceğimiz tek çıkarım, oyuncuların yıllardır istedikleri sisteme yakın bir zamanda kavuşacakları. Umarız Riot Games son anda karar değiştirip hayranlarını yarı yolda bırakmaz.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, E3 2017 sırasında görmek istediğimiz oyunlar yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve Call of Duty WW2 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.