Menü
https://leadergamer.com.tr/death-stranding-decima-motoru/
The Last of Us Part II 4 Aralık 2016 10:27

The Last of Us: Part II için yeni teknoloji videosu yayımlandı

Yüz animasyonları inanılmaz bir teknoloji ile oyun içerisine aktarılmış.


Sony Interactive Entertainment tarafından gerçekleştirilen PlayStation Experience 2016’nın ana konferansı 1 saatten biraz daha uzun sürmüştü ve gerçekten benzersiz duyurular almıştık. Bu duyurulardan bir tanesi de The Last of Us: Part II idi. Fakat oyun hakkında görüp, görebileceğimiz tek şey tabii ki sadece duyuru videosu olmadı. Ana şov ardından gerçekleştirilen paneller sırasında The Last of Us: Part II için yeni teknoloji videosu yayımlandı. Yayımlanan bu teknoloji videosunda, gerçek hayattan direkt olarak gerçek zamanlı oyuna aktarılan yüz animasyonlarını görebilmek mümkün. Bahsettiğimiz bu videoya sizler de hemen aşağıdan göz atabilirsiniz efendim.

Sizlerin de yukarıdan görebileceği bu videonun gösterildiği panel sırasında Neil Druckmann, oyuncular hakkında da konuştu. Oyunlarda genelde, oyundaki karaktere benzeyen gerçek oyuncular kullanılıyor fakat artık Ellie ve Joel, gerçek hayattaki aktörlerine benzemiyor. Bu yüzden geliştirici firma çok daha farklı bir yol izlemiş teknoloji açısından. Bahsettiğimiz bu teknoloji dahilinde Ellie ve Joel’in dijital ortamda karakterleri oluşturulmuş ve bu 2 karakterin de gerçek hayattaki aktörlerinin modellemeleri alınmış. Performans sırasında ise bu 2 model birleştirilmiş.

Neil Druckmann’ın açıklamalarına göre, The Last of Us: Part II için geliştirdikleri Ellie karakteri, görsel ve teknoloji bakımından bu güne kadar Sony Interactive Entertainment grubu içerisinde geliştirilen en detaylı karakter. Zaten bunu videoyu izleyerek de anlayabiliyoruz. Karakterin yüz mimikleri, kemikleri, adeta her şeyi gerçek hayattaki bir insanın hareketlerine uygun bir şekilde gidiyor.

The Last of Us: Part II

Kaan GEZER Editör