Menü
https://leadergamer.com.tr/battlefield-1-inceleme/
The Last of Us Part II 9 Aralık 2016 9:32

The Last of Us: Part II duyuru videosundaki ince detaylar

Naughty Dog yaptığı her işe özen gösteriyor.


The Last of Us: Part II duyurulduğunda duygulanmayan, gözünden bir damla yaş düşmeyen herhalde yoktur. Uzun zamandır beklediğimiz bir oyundu sonuçta. Ellie ve Joel’e ne oldu, ne olacak çok merak ediyorduk. Naughty Dog ise PlayStation Experience 2016 sırasında yeni oyunlarını duyurdu, herkesi daha da heyecanlandırdı. Peki, bu duyuru videosunda nasıl detaylar var mı? Bunlardan bahsetmeye değer çünkü Naughty Dog bu video üzerinde de oldukça çalışmış gibi görünüyor.

The Last of Us: Part II

Duyuru videosunun en başında Ellie ve elini görüyoruz. Videonun öncesinde gördüğümüz cesetlere bakarsak, Ellie daha yeni bir aksiyonun içinden çıkmış ve adrenalinden ötürü elleri titriyor. Tabii bu titremenin başka bir sebebi de olabilir. Hemen aşağıdaki GIF aracılığı ile görebileceğiniz gibi, Ellie tekrar ısırılmış. Bir önceki oyunda kolunda bulunuyordu bir ısırık. Fakat bu sefer boynuna da gelmiş durumda. Peki, boynundan ısırılan Ellie neden titriyor? Bu kızın bağışıklılığı yok mu? Evet, bağışıklılığı var fakat ilk oyun ile ikinci oyun arasında 5 sene fark var. Bu 5 sene içerisinde virüs mutasyona uğramış olabilir ve Ellie’nin bağışıklılığı bu mutasyona artık cevap vermiyor olabilir. Belki el titremesi bundan ötürü değil ama, Ellie’nin yeni ısırığı oldukça tehlikeli olabilir.

The Last of Us: Part II

The Last of Us: Part II duyuru videosunun devamında Ellie’yi gitar çalarken görüyoruz. İlk oyunda Joel ona çalmasını öğreteceğini söylemişti. Görünen o ki Ellie artık gitar çalmayı öğrenmiş. Fakat bu sahnedeki bir detay gerçekten inanılmaz. Ellie, kanlı eliyle gitarı akort ederken, gitara parmağı ile kan bırakıyor ve bu gerçekten inanılmaz bir detay. Belki sadece bu video için yapıldı, belki de bir oynanış mekaniği olacak. Her şeye rağmen oldukça güzel ve oyuna gerçekçilik katan bir detay.

The Last of Us: Part II

Son olarak, yukarıdan görebileceğiniz gitar çalma sahnesi var. Açıkçası ben videoyu ilk izlerken, Ellie’nin gitar çalacağını anladığım an bu kadar kaliteli ve detaylı bir gitar sahnesi beklememiştim. Karakterin vurduğu teller, çıkan sesler, el hareketleri, kesinlikle her şey inanılmaz gerçekçi ve detaylı. Naughty Dog gerçekten bu videoyu yapmak için çok büyük bir emek sarf etmiş gibi görünüyor. Umuyoruz ki aynı detayda, hatta daha fazla detaylı bir oyun görürüz. Naughty Dog’a inanıyoruz.

Kaan GEZER Editör