Menü
https://leadergamer.com.tr/uncharted-the-lost-legacy-bilgi/
Neil Druckmann , The Last of Us Part II 4 Aralık 2016 0:33

Neil Druckmann, The Last of Us: Part II hakkında açıklama yaptı

Devam oyunu az kalsın iptal ediliyormuş.


PlayStation Experience 2016 yer yer durgun, yer yer ise bomba gibi geçti. Bomba gibi geçen bu anlardan bir tanesi de The Last of Us: Part II duyurusuydu tabii. Bu duyuru, biz dahil bütün oyuncuları oldukça mutlu etti ve heyecanlandırdı. Fakat bu duyguları şu an sadece oyuncular yaşamıyor. Oyunun geliştiricileri de oldukça heyecanlı. Serinin yönetmenlerinden olan Neil Druckmann da bu heyecanını yaptığı yeni bir açıklamada belirtti.

The Last of Us: Part II

Neil Druckmann, PlayStation Blog üzerinden yaptığı açıklamalarına, The Last of Us: Part II’nin bir devam oyunu olduğunu söyleyerek başladı. Zaten Ellie ve Joel’in hallerine bakacak olursak, bir devam oyunu olduğunu anlamak oldukça kolay. Başarılı kreatif yönetmen Neil Druckmann sözlerine, “Ellie ve Joel’in yeni bir maceraya atıldığını söyleyebilmek ne kadar tatmin edici, size bunu anlatabilmem imkansız. Sizler gibi, bizler de The Last of Us evrenini ve karakterlerini oldukça seviyoruz. Devam oyununun, anlatmaya değer bir hikayeye sahip olmasının gerektiğini biliyorduk. Yıllarca farklı senaryolar düşündük ve bir noktada az kalsın devam oyunu fikrinden vazgeçiyorduk. Fakat sonunda, oyuncuların karşısına sunabileceğimiz, söylemeye, anlatmaya değer bir senaryo bulduk.” şeklinde devam etti.

İsterseniz kısa bir süreliğine, başarılı yönetmenin açıklamalarından uzaklaşalım. Çünkü başka bir isim, yeni oyunun oyun motoru hakkında bir açıklamada bulundu. Shawn Layden cephesinden gelen açıklamalara göre The Last of Us: Part II, Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu oyun motorunun güncelleştirilmiş halini kullanıyor. Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu’nun oldukça etkileyici göründüğünü göz önünde bulundurursak, The Last of Us: Part II hakkında da heyecanlanmamak elde değil.

Neil Druckmann açıklamalarını bitirirken, oyunun geliştirilme aşamasının henüz çok başlarında olduklarını belirtti. Fakat The Last of Us: Part II hakkında yepyeni bilgilere önümüzdeki aylarda kavuşabilecekmişiz. Bakalım oyun hakkında ne gibi yeni bilgiler elde edebileceğiz? Daha da önemlisi, ne zaman çıkacak bu oyun? Sanıyorum ki bu sorunun cevabını görebilmek için henüz çok erken. Bizlerin tahmini ise 2019.

Kaan GEZER Editör