Türk yapımı Krenia: No Way

Türk yapımı Krenia: No Way

Türk yapımı olan Krenia, Steam'e girebilmek için desteğinizi bekliyor.

Türk yapımı oyun piyasasının çok hareketli olduğunu söyleyemeyiz. İki kafadar arkadaşımız hayallerini gerçekleştirmek için bir korku oyunu yapmaya karar vermişler. Adını Krenia: No Way koymuşlar,Ackley‘in Ankara’da ki lanetli bir yerde başından geçenleri konu alan,efsanevi oyun karakteri Slender Man tarzı bir oyun ortaya koymaya çalışmışlar. Oyun hala geliştirilme aşamasında olmasına rağmen Steam üzerinden desteklerinizi bekliyor. Yapmanız gereken,”Steam‘de olsaydı bu oyunu alır mıydınız” sorusuna evet demek. Oyununu birde yapımcılardan birinin ağzından dinleyelim ;

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

”Oyun bir korku oyunudur. Şu anda halen geliştirmekteyiz ilk olarak mini bir demo çıkarttık ancak demonun açılması biraz zaman alıyor , Unity‘i zorlayabilceğimiz kadar zorladık. Şu anda oyunun Greenlight da desteğe ihtiyacı var demoyu indirmeden dislike atanlar var . Oyunu 2 kişi geliştirmekteyiz birimiz tamamen modelleme yaparken ben de Unity üzerinden çalışıyorum . Oyuna daha başlayalı 3 hafta oldu sabahtan akşama çalışıyoruz ancak insanlar anlamıyor sadece atmış olmak için dislike atıyorlar neyse fazla uzatmadan oyundan bahsedeyim :

Ackley adına 18 yaşında hayatı gayet güzel olan bir üniversite öğrencisi bir gece garip bir rüya görür rüyasında Krenia adına bilinmez bir mekandadır ve bulduğu tüm ipuçları oraya gitmesini söyler ancak Ackley bunu aldırmaz ve okula gitmek üzere yola çıkar ancak talihsiz bir kaza geçirir ve arabası bir ormana yuvarlanır ilk önce sıradan gibi görünen bu orman aslında pek de sıradan değildir , burası çıkılmazdır. Ackley buradan çıkamayacağını anlayınca ormandaki eski köşkteki tek kaçış yolu olan bilinmez bir geçite girer ve kendini Krenia da bulmuş olur.

Oyun için günde 14 saat çalışıyoruz oyunun demosu çok küçük ve en ağı çalışan kısmı bir bakımdan ancak diğer tüm bölümler daha hazır değil ancak onu demolaştırabildik. Destek olursanız gerçeken çok sevinirim oyun PC,Mac,Linux ve Android‘de olacak . Eğer yeterli desteği alırsa Steam de bağımsız bir Türk oyunu olacak. ”

İşte oyunun Steam linki ;

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=158532418

Oyun içi bir kaç ekran görüntüsü ve kısacık bir video ;

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

 

steamworkshop_webupload_previewfile_158532418_preview (3) steamworkshop_webupload_previewfile_158532418_preview (2) steamworkshop_webupload_previewfile_158532418_preview (1) steamworkshop_webupload_previewfile_158532418_preview

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.